Війна, яка нині триває на території України, внесла свої корективи в життя кожного з нас. Та найбільш вразливими все ж таки є люди, які проживають на окупованих територіях, люди похилого віку, люди з інвалідністю та діти. Як допомогти дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах говорили на тренінгу «Патронат над дитиною», який відбувся в дистанційному форматі 30 березня у Сарненському районному центрі зайнятості.

До заходу долучилися безробітні, жителі Клесівської об’єднаної територіальної громади. Запрошена на захід начальник служби у справах дітей Клесівської селищної ради Ольга ШЕВЧУК розповіла присутнім, що патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім`ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Ознайомила з метою, завданнями та можливостями патронату. Детально розглянули порядок організації патронатного виховання, умови, терміни патронатного виховання, хто може бути патронатним вихователем тощо.

Патронатне виховання – це комплексна, професійна послуга, яка передбачає створення для дитини повноцінного тимчасового догляду, сімейного затишку, задоволення її фізичних, психологічних, соціальних потреб. Тож, якщо ви маєте бажання  подбати про діток, які з різних причин опинилися в складних життєвих обставинах та створити патронатну сім`ю, звертайтесь до служби у справах дітей вашої територіальної громади. Адже разом ми сила!