Причини для освоєння нової професії можуть бути різні. Наприклад: Вас звільнили з роботи, Ваша теперішня професія Вас вже дратує, Ви хочете отримати додаткові знання, що б стати краще, ну або Вам просто нічого робити.
Коли Ви визначилися з тією професією, яку хочете вивчити – почніть з самого основного:
1. Знайдіть одного кращого представника (професіонала) в цій сфері, одну кращу книгу про ази професії і один практичний відео-тренінг.
Чому тільки по одному? А тому, що Вам потрібен старт, а не купа інформації, щоб відразу в ній загрузнути. Від Кращого професіонала в обраній Вами сфері, Ви легко дізнаєтесь схему його руху до того, щоб стати №1. Від теорії у величезних кількостях краще відмовлятися. Візьміть одну хорошу книгу з теорією. Найчастіше теоретичні книги повторюють одні й ті ж істини, але розбавлені різної «водою». А один практичний вебінар – здатний замінити перші помилки в практичному застосуванні теоретичних знань. А після перших кроків і помилок, Ви легко можете завантажувати в свою голову знання з інших цікавих і потрібних Вам джерел.
2. Протягом вивчення, створіть окремий файл на комп’ютері або зошит і записуйте всі питання, які приходять в голову.
Даний перелік питань завжди стане в нагоді для того, щоб ви знали, в якому напрямку далі рухатися. Адже будь-яке питання завжди підштовхує нас дізнатися на нього відповідь, а якщо вони записані, то,
- Ви про них не забудете,
- Буде приємно їх викреслювати.
Ви будете наочно бачити те, як ви рухаєтеся, і як з кожним разом питань залишається все менше, і вони стають більш професійними і глибокими.
3. Починайте базову практику
Якщо Ви хочете стати маркетологом, то починайте практикуватися в рекламі. Розвивайте, наприклад групу в соціальних мережах, тренуйтеся писати статті або робити рекламні оголошення. Якщо плануєте розвинути в собі навик продавця або оратора – розмовляйте з незнайомцями і спілкуйтеся з продавцями в магазинах.
4. Радійте провалам!
Правда! З самого початку радійте провалам і невдачам. Аналізуйте їх і записуйте, що потрібно було зробити по-іншому. Це найкращий досвід, який може бути. Досвід, який Ви отримуєте, маючи маленький багаж знань в обраній справі. Саме на цьому етапі Ви починаєте формувати себе як професіонала.
5. Оточіть себе людьми з цієї сфери
Ходіть на збори однодумців у Вашому місті, «пропишіться» на професійних форумах і спільнотах в соціальних мережах. Задавайте питання, вчіться професійному сленгу. Черпайте в себе їхній досвід і невдачі. Робіть висновки і обов’язково все записуйте.
6. Повертайтеся до списку своїх питань і відповідайте вже з новим досвідом
На даному етапі добре заново пройти пункти з питаннями. Маючи великий багаж знань і практику застосування, Ви з великим професіоналізмом відповісте на Ваші питання. Але що важливіше, Ви відповісте на них, пропустивши все через себе. Таким чином, Ви практикуєте свій унікальний стиль.
7. Шукайте собі роботу, тепер вже, у Вашій професії
Ви можете або дійсно шукати собі нову роботу, або створити проект, завдання, вирішення яких може просунути Вас вище. Вам потрібно взятися за щось глобальне і велике. Адже велике завдання розвиває набагато краще і сильніше. Наприклад, обравши професію менеджера з персоналу – допоможіть кільком людям зробити резюме і влаштувати на роботу або знайдіть хорошого співробітника для якоїсь компанії. Вам не обов’язково брати за це гроші, досить того, що Ви спробуєте це зробити, вирішите це завдання і зможете це записати собі в резюме.
8. Поставте всю роботу під сумнів!
Так! Саме! На цьому етапі все те, чого Ви досягли, Вам потрібно поставити під сумнів. Подивіться на те, як Ви вирішуєте поставлені завдання під іншим кутом. Шукайте нові можливі шляхи вирішення. Адже завжди є різні підходи, можливості і ресурси, які можна застосувати. Шукайте і обов’язково задавайте питання про те, який підхід краще і чому. Робіть висновки про те, в яких ситуаціях і яким шляхом краще йти.
9. Після довгої практики – починайте вчити іншого
Візьміть когось на навчання. Відповідайте на його питання. Ставте собі нові. Адже коли ми пояснюємо щось комусь, ми завжди дізнаємося щось нове. Адже кожен думає по-різному і ми задаємо різні питання. Зростайте разом. Думайте разом.
І головне правило. Воно не пронумеровано. Але воно повинно бути виконано протягом усіх етапів. Вірте в себе! Постійно. На будь-якому етапі. Навіть коли здається, що нічого не виходить. Вірте в себе! Адже Ви знаєте – Ви можете!