29 листопада п.р. за допомогою засобів дистанційного зв’язку відбувся онлайн-захід «Формування активної життєвої позиції в осіб з інвалідністю під час карантинних заходів, пов’язаних із короновірусною інфекційною хворобою». У заході взяли участь 14 осіб з інвалідністю.
З метою отримання знань, які дають змогу людям з особливими потребами розв’язувати життєві проблеми, у тому числі працевлаштування у складних соціальних умовах, пов’язаних із поширенням короновірусної інфекційної хвороби.
Модератором заходу виступила начальниця відділу активної підтримки безробітних Дубенської міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості Тетяна Шамрило. До зустрічі долучились завідувачка медико-соціальної експертної комісії, голова Дубенського міськрайонного відділення Наталія Шатковська, начальниця відділу пільг, компенсацій та персоніфікованого обліку управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради Мирослава Друченко, начальник відділу Дубенського бюро правової допомоги Анатолій Андріюк.
Наталія Шатковська поінформувала присутніх на онлайн зустрічі про особливості карантинних заходів безпеки, пов’язаних із короновірусною інфекційною хворобою, підняття імунітету, проявом та перебігом цієї хвороби.
Стан здоров’я є важливим фактором у вирішенні життєвих проблем. Проте як пройти курси реабілітації, санаторне-курортне лікування особам з інвалідністю у карантинних умовах та реабілітаційні центри, зокрема в Трускавці, Олександрії, Галичинні розповіла Мирослава Друченко.
Про соціальні проєкти, у яких бере участь державна служба зайнятості для допомоги особам з інвалідністю, ознайомила Тетяна Шамрило. Фахівчиня зупиналась на таких проєктах, як «Працюй вільно», «Ти можеш все. Можливості безмежні», «Іди й роби: створення і облаштування пекарні осіб з особливими потребами». «Участь осіб з інвалідністю в таких проєктах додає віри у себе, дає можливість отримати нові компетенції, працюючи стати повноцінними членами суспільства», - зазначила Тетяна Шамрило. Фахівці філії постійно працюють з роботодавцями на предмет активніше створювати інклюзивний робочий простір та якнайшвидше використовувати професійні можливості осіб з інвалідністю. Також безробітні дізнались у цифрах та прикладах про працевлаштування, участь у громадських та тимчасових роботах, отримання профорієнтаційних послуг та здобуття нових компетенцій осіб з інвалідністю через службу зайнятості з урахуванням висновків МСЕК. Ефективне використання інформації на порталі державної служби зайнятості дає можливість проаналізувати свої компетенції, вакансії, дізнатись про особливості адаптації та змінити своє життя на найкраще, знайти роботу.
Начальник відділу Дубенського бюро правової допомоги Анатолій Андріюк окреслив правові особливості працевлаштування осіб з інвалідністю та ознайомив з послугами, які надає установа особам з інвалідністю.
Тільки усвідомлюючи свій теперішній стан, враховуючи особисті ресурси, маючи план дій, який підкріплений активною життєвою позицією – можна досягти поставленої цілі. Людина досягаючи своєї мети, відчуває потребу суспільства та своєю працією приносить користь суспільству.