оп

Беззаперечно, що вдалий вибір професії це є друге народження людини. Адже від її правильного вибору залежить багато чого в нашому житті: успіхи і невдачі, кар'єра, матеріальне та соціальне становище, внутрішній стан і здоров'я. Цей важливий крок повинен бути добре виваженим, цілком усвідомленим, інакше  людину чекає розчарування  та жаль за даремно витраченими роками.

10 січня в Млинівській районній філії Рівненського ОЦЗ проведено семінар для безробітних з презентації Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Захід відбувся за участю старшого майстра з виробничого навчання Рівненського ЦПТО ДСЗ Майї Сульжик та завідуючого Млинівського відділення навчального закладу Анатолія Смалька.  

Майя Степанівна зазначила, що сьогодні  робітничі професії є затребувані у реальному секторі економіки, на ринку праці не вистачає людей саме з робітничими професіями, тому діяльність служби зайнятості спрямована на те, щоб допомогти безробітним зорієнтуватися у різноманітному світі професій та підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці. Однією з найважливіших характеристик робочої сили на ринку праці є професійна мобільність, під якою розуміється здатність і готовність працівника не лише змінити місце роботи, але й опанувати нову професію. Присутні ознайомилися з професіями, що можна отримати в навчальному закладі, а їх 56, серед яких такі актуальні на ринку праці, як кухар, кондитер, перукар, візажист, косметик, адміністратор, швачка, токар, електрозварник ручного зварювання, слюсар з ремонту автомобілів, рихтувальник кузовів, столяр будівельний, верстатник деревообробних верстатів, муляр, штукатур, лицювальник-плиточник, робітник фермерського господарства, тракторист, продавець, касир торговельного залу, бармен, офіціант,  майстер ресторанного обслуговування і ін.

Анатолій Васильович більш детально зупинився на професіях, які можна отримати в Млинівському навчальному відділенні - рибовода і перукаря, які крім перспектив працевлаштування, як найманими працівниками, дають ще й можливість організації власної справи.

Під час семінару учасники змогли дізнатися про форми і умови навчання в Рівненському ЦПТО ДСЗ.

.