Рівне Ракурс від 03.05.2023

 

Якщо важко знайти роботу за фахом, завжди є можливість здобути нові навички. У цьому допоможе державна програма, яка оплатить перенавчання тим, хто цього потребує.

Зокрема, у місцевих службах зайнятості мають спеціальні ваучери для безробітних, а у переліку для навчання їм запропонують майже 70 професій та спеціальностей. Скористатися такими ваучерами зможуть як безробітні старше 45 років, так і звільнені з військової служби та переселенці.

Як розповів голова обласного центру зайнятості Іван Ткачук, минулого року ця програма непогано себе показала на Рівненщині:

– Тому ми фокусуємо зусилля на тому, щоб допомогти якомога більшій кількості осіб отримати цей ваучер. Завдяки їм люди матимуть можливість за кошти держави пройти перепідготовку, підвищити кваліфікацію або здобути нову спеціальність і продовжувати працювати.

Такий документ дає можливість вивчитися на робітничу професію або спеціальність у закладах освіти чи безпосередньо у роботодавця. Людина самостійно обирає професію або спеціальність із затвердженого переліку, а також форму та місце навчання. Особливо це актуально для переселенців з інших областей, які через життєві обставини втратили роботу. Але тепер, завдяки державній програмі, зможуть знайти себе у новій галузі. До речі, цього року на Рівненщині такі ваучери на навчання вже отримали 55 осіб, серед них троє – якраз внутрішньо переміщені особи.

Віталій Коваль, голова Рівненської ОВА:

– Це важливо, адже ваучер дає шанс багатьом людям, які в силу різних причин не можуть працевлаштуватися, здобути новий затребуваний фах і знайти роботу. Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Зокрема, таке навчання можна пройти і у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Там пропонують такі професії: водій автотранспортних засобів, кухар, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, швачка, кравець, столяр будівельний, слюсар-ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, машиніст автогрейдера, електрогазозварник.

До слова, торік на Рівненщині нові професії через Центр зайнятості здобули майже 3,7 тисячі осіб. Серед них 27 учасників бойових дій та 131 ВПО.

– Друзі, зайняті руки – ніколи не опустяться! Тож закликаю всіх, хто шукає роботу, скористатися можливістю перекваліфікації та освоєння нових робітничих процесій. За подробицями звертайтеся до Обласного центру зайнятості за телефоном: 096-539-53-59, – додає Віталій Коваль.