Найбільш складно на ринку праці знайти місце роботи особам з інвалідністю. І це не дивно, адже повинні поєднатися три складові: бажання клієнта виконувати ту чи іншу роботу, готовність роботодавця чи організації взяти на роботу працівника з ушкодженим здоров’ям і забезпечити йому належні умови праці, відсутність медичних протипоказань до певного виду професійної діяльності. Тому, кожний наказ про прийняття на роботу людей з особливими потребами за скеруванням центру зайнятості розцінюється як маленька перемога: радіємо і за себе, і за клієнта, котрий позбувся незавидного статусу безробітного й став членом нового трудового колективу. Варто зазначити, що щастить з роботою тим, хто займає активну позицію під час її пошуку, не падає духом, вірить у власні сили, вміє презентувати себе роботодавцю.

Катерина Лімонова останнім часом працювала помічником вихователя в дошкільному навчальному закладі №9 «Росинка». Ніби все в житті було добре: діти, чоловік, робота, що ще треба? Але жінка і сама незрозуміла як і звідки на неї звалилася хвороба, яка і привела до інвалідності. Звикнути до цього статусу було дуже тяжко, крім того ще й втратила постійну роботу. Звернулася за допомогою до Сарненського районного центру зайнятості. Пані Катерина ретельно виконувала рекомендації відповідальних працівників, відвідувала семінари, ходила на співбесіди до роботодавців. І вже ось нещодавно їй пощастило стати до роботи на посаду прибиральника службових приміщень у відокремленому підрозділі «Сарненська дистанція колії» регіональної філії «Львівська залізниця «ПАТ «Укрзалізниця».

Таких прикладів можна навести ще багато. Тішить, коли очі безробітних світяться радістю у разі працевлаштування, та радість подвійна, коли вдається забезпечити місцем роботи, обділених здоров’ям, котрі змогли подолати бар’єр зневіри й переконатися, що за допомогою служби зайнятості з роботою обов’язково пофортунить.

 

 

y:Verdana'>