Зважаючи на воєнний стан в країні, для працездатних осіб можуть запроваджувати трудову повинність та залучати їх до виконання суспільно корисних робіт.

Трудова повинність – це короткостроковий трудовий обов’язок на період мобілізації і воєнного часу з метою виконання робіт, що мають оборонний характер, а також ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, які виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, що не потребує обов’язкової згоди особи, стосовно якої запроваджується такий трудовий обов’язок.

Суспільно корисні роботи – види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану.

До суспільно корисних робіт залучаються працездатні особи, у тому числі особи, які не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану, зокрема безробітні та інші незайняті особи.

Отже, зареєстровані безробітні зобов’язані брати участь у таких роботах на вимогу військового командування або органів місцевого самоврядування.

У разі відмови без поважних причин, які підтверджуються відповідними документами, від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану реєстрація безробітного припиняється.

Рішення про запровадження трудової повинності та залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт приймається військовим командуванням спільно з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Обов’язок кожного українця боронити Батьківщину та працювати там, де в цьому є потреба. Закликаємо усіх до виконання громадянського обов’язку й виконання вимог працівників служби зайнятості щодо забезпечення робочими руками підприємств-замовників суспільно корисних робіт.

З Україною в серці – вперед до перемоги!