7 березня 2019 року для безробітних громадян, які перебувають на обліку у Дубенській міськрайонній філії Рівненського обласного центру зайнятості проведено семінар з гендерних питань, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми. Семінар відбувся за участю представників Дубенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Дубенського бюро правової допомоги від Рівненського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги .

Проблема гендерної нерівності в Україні залишається актуальною. В обговоренні цієї тематики взяли участь жінки та чоловіки різних вікових категорій. Представник філії Тетяна Шамрило розпочала захід з визначення понять: «гендер» , «гендерна рівність», «гендерна справедливість», ознайомила присутніх з історичним розвитком громадських форм гендерного поділу праці. Учасники семінару активно виявляли гендерну нерівність та дискримінацію у процесі вирішення питання зайнятості: роботі з джерелами отримання інформації про роботу, у запитаннях на співбесідах з роботодавцем та працевлаштуванні. А також учасників семінару поінформували про заходи служби зайнятості щодо забезпечення рівних можливостей на ринку праці.

 На прикладах, за допомогою практичного психолога Дубенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Катерини Свінтозельської,  учасники зустрічі обговорили гендерні стереотипи та їх вплив на суспільство, реалізацію гендерної політики в Україні, та можливості отримання допомоги у випадку порушення прав жінок, у тому числі від насильства. Учасники заходу переглянули відеоролики, які мають на меті протидіяти стереотипам про поділ професій на «жіночі» та «чоловічі»  (в професії всі рівні). 

Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» є основоположним нормативно-правовим актом, що спрямований на досягнення паритетного становища жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства та ліквідації дискримінації за ознакою статі. Про його та правовий захист в реалізації гендерної політики, а також щодо насильства, у тому числі домашнього та послуги Дубенського бюро правової допомоги повідомила провідний фахівець Людмила Юхимчук.

Крім цього присутні переглянули відеоролик «Життя на продаж», завдяки якому було зрозуміло, що потрібно робити щоб не стати «живим товаром» та як діяти у разі  виникнення такої небезпеки. У ході заняття проаналізовано життєві ситуації, які пов’язані з торгівлею людьми та визначені шляхи їх запобігання.

По закінченню семінару присутні отримали листівки та буклети на відповідну тематику.