В умовах конкурентної боротьби за робоче місце людина, яка шукає роботу повинна знати прийоми пошуку роботи та вміти їх ефективно використовувати  при спілкуванні з роботодавцем. Тому співбесіда з роботодавцем є важливим етапом у вирішенні питання працевлаштування.

4 квітня 2019 року на базі Дубенської міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості відбувся семінар - тренінг “Співбесіда з роботодавцем”. У заході взяли участь представники: Дубенського бюро правової допомоги, Дубенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, яка надає послуги в рамках реалізації проекту ФН ООН “Комплексний підхід до вирішення проблем насильства щодо жінок та дівчат в Україні” від МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”.

За допомогою фахівця Філії пошукачі роботи визначали види та  форми проходження співбесід з роботодавцем, в інтерактивної формі з’ясовували шляхи підготовки до співбесіди, основні  правила та етапи  її проходження, акцентували увагу на проведення самопрезентації, надання відповідей на поставлені питання роботодавця. Обговорення супроводжувалося з переглядом відео роликів.

Позитивним результатом проходження співбесіди є отримання роботи. На правових аспектах працевлаштування, офіційному оформленню трудових відносин зупинилась представник Дубенського бюро правової допомоги. Учасники заходу отримали інформацію щодо заключення трудових, цивільних договорів, які гарантує соціальний та правовий захист людини та інформацію щодо послуг  Дубенського бюро правової допомоги.                           

Одним із наслідків нелегального працевлаштування є потрапляння в тенети торгівлі людьми. Ця проблема залишається актуальною як в Україні, так і у світі. Тому, обговорення проблеми торгівлі людьми, причин, форм та ознак цього явища провели психолог Дубенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зі спеціалістом мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, яка надає послуги в рамках реалізації проекту ФН ООН “Комплексний підхід до вирішення проблем насильства щодо жінок та дівчат в Україні” від МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”. Учасники зустрічі обговорили основні стереотипи торгівлі людьми та склали пам’ятку правил безпеки людини, яка їде за кордон.

Отримана інформацію буде корисною для безробітних у вирішенні питання працевлаштування як в Україні, так і за кордоном.