Одним із напрямів діяльності Сарненського районного центру зайнятості є проведення системної профорієнтаційної роботи серед учнів закладів загальної середньої освіти. Мета цієї роботи - сприяння професійному самовизначенню молоді, орієнтації майбутніх випускників на актуальні професії, підвищення престижу робітничих професій, інформування молоді про стан ринку праці, підвищення мотивації до легального працевлаштування в Україні та запобігання нелегальній трудовій міграції.

14 січня для учнів 9-11 класів Тинненського ліцею Немовицької сільської ради фахівці центру зайнятості провели профорієнтаційний захід «Твоя формула успіху».

Зустріч була присвячена темі професійного самовизначення та самопізнання. Говорили про те, чи існує ідеальна формула  вибору майбутньої професії, що потрібно знати і що враховувати, про те, що сучасним учням потрібно усвідомити, що у будь-якій професійній сфері для успішної кар’єри їм будуть потрібні певні Hard та Soft Skills. Обговорювали також практичні кроки до зваженого рішення, типові помилки при виборі професії, фактори, які впливають на цей вибір. За допомогою слайд-презентації, яку провела начальник відділу активної підтримки безробітних Людмила СУПРУНЕЦЬ, ознайомили з можливостями навчання у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, з актуальними на сьогодні професіями. Із  цікавістю та задоволенням діти переглянули відеоролик від РЦПТО про професію тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

Провідний фахівець із профорієнтації Ірина ВЛАСЮК  з метою надання практичної допомоги в професійному самовизначенні учнів провела профорієнтаційну бесіду про важливість свідомого професійного вибору молодими людьми, зорієнтувала дітей на те, що вибирати майбутню професійну діяльність потрібно з урахуванням  своїх професійних інтересів та побажань, індивідуальних якостей та стану ринку праці.   Презентувала інтернет-ресурси державної служби зайнятості і численних стейкхолдерів з профорієнтації, які  дадуть  можливість юнакам та дівчатам перед вибором майбутньої професії виявити свої професійні інтереси та пріоритети, дослідити загальний рівень розвитку й структури інтелекту та визначити свої психологічні особливості.

Ознайомились школярі і з широким спектром послуг служби зайнятості для молоді   та отримали інформаційні буклети.