17 лютого 2022 року  для учнів старших класів КЗ «Острозька спеціальна школа І-ІІІ ступенів №1» засобами дистанційного зв’язку провели профорієнтаційний урок. Зустріч було орієнтовано на допомогу в свідомому виборі майбутньої професії, як правильно обирати професію, аби уникнути при цьому помилок, розширення знань учнівської молоді про різноманітний світ професій, підвищення мотивації до пошукової діяльності з питань вибору професії та орієнтація на затребувані робітничі професії.

Начальниця відділу активної підтримки безробітних Острозької міськрайонної філії Рівненського ОЦЗ Людмила Вус-Столярчук ознайомила школярів із сучасним ринком праці, надала учням інформацію щодо послуг служби зайнятості для школярів та відмітила, що надійними помічниками у виборі професії стануть он-лайн сервіси Державної служби зайнятості, в т.ч. і профорієнтаційна платформа «Моя професія: консультаційна мережа», за допомогою якої можна пройти тести та визначити глибинні професійні інтереси й цінності, рівень розвитку інтелекту, специфіку структури здібностей, психологічні схильності до певних видів професійної діяльності.

Як стверджують психологи, проблема вибору професії одна із самих важких. Зараз молоді необхідно вибрати не лише професію, а весь свій майбутній шлях в житті. Для цих підлітків вибір набагато менший, адже основним чинником є стан здоров’я та рекомендації медиків. Під час заходу з юнаками та дівчатами було обговорено формулу вибору професії «Хочу, можу, треба», опрацьовано сім кроків вибору професії, обговорено типові помилки при виборі професії.

По закінченню зустрічі майбутнім випускникам дали відповіді на питання та побажали учням успіхів у навчанні, бути наполегливими у втіленні своїх мрій у життя.