6 квітня в приміщенні Рівненської районної філії РОЦЗ відбувся семінар «Ризики нелегальної трудової міграції».

«Трудова міграція громадян України є дуже актуальною в умовах сьогодення. Коли людина збирається за кордон не лише у пошуках захисту під час війни в Україні, а й у пошуках високооплачуваної роботи, її свідомість затуманює блиск перспективи грошових винагород, кар’єрного росту. Про наслідки міграції мало хто задумується», – констатувала присутнім Світлана Жовнір, начальник відділу активної підтримки безробітних.

Учасники семінару обговорили законодавство України у сфері працевлаштування за кордоном; наслідки нелегальної трудової міграції (шахрайство при працевлаштуванні, економічна експлуатація, торгівля людьми); переваги легального працевлаштування та правовий захист громадян за кордоном (організації та установи, які здійснюють підтримку громадян України за кордоном).

Присутні активно обговорювали переваги та недоліки нелегальної зайнятості, ризики потенційних трудових мігрантів. Крім того, вони отримали інформацію про форми торгівлі людьми, методи вербування та експлуатації людини, небезпечні випадки працевлаштування за кордоном та реалії, з якими стикаються трудові мігранти.

Захід виявився цікавим, повчальним. Учасники заходу, які працювали за кордоном, мали нагоду поділитись власним досвідом.