У Рівненській районній філії Рівненського ОЦЗ провели інформаційний семінар на тему «Ризики нелегальної трудової міграції» з метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості в Україні та застереження від проявів шахрайства при працевлаштуванні за кордоном.

Під час заходу Світлана Жовнір, начальник відділу активної підтримки безробітних поінформувала присутніх про переваги легального працевлаштування та легалізації заробітних плат, про наслідки «тіньової» зайнятості. Безробітним розповіли про ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі погодження на «тіньову» зайнятість, про види шахрайства при працевлаштуванні в Україні та за її межами.

Увагу учасників заходу зосередили на запровадженні послуги патронату над дитиною у територіальних громадах як однієї з форм зайнятості населення.

«Патронат над дитиною – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі», – пояснила Світлана Жовнір.

Вона поінформувала безробітних про те, хто такий патронатний вихователь, які його обов’язки, хто може бути влаштований в патронатну сім’ю та на який термін,  як оплачується послуга із здійснення патронату над дитиною.

Крім того, на семінарі безробітні отримали вичерпну інформацію щодо широкого спектру можливостей, що надає служба зайнятості, а також відповіді на питання, що їх цікавили.