Нині існує багато можливостей працевлаштування і однією з них є патронатне виховання. Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім`ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

З метою якісного інформування про послугу патронатного виховання, фахівець з профорієнтації Сарненського районного центру зайнятості Ірина ВЛАСЮК 27 січня провела тренінг на тему: «Патронат над дитиною, як можливість працевлаштування». У заході взяло участь 6 безробітних, яких зацікавила така форма зайнятості. В ході заходу фахівець центру ознайомила учасників з поняттям патронату над дитиною, його метою, важливістю та особливостями. Детально розглянули порядок організації патронатного виховання, умови, терміни патронатного виховання, права та обов’язки патронатного вихователя, дитини та батьків, законних представників дитини.

Дізнались, які вимоги висуваються до претендентів в патронатні вихователі згідно з чинним законодавством та якими якостями має володіти патронатний вихователь. Адже на цій роботі він працюватиме 24 години на добу, 7 днів на тиждень, тобто здійснюватиме постійний догляд, виховання дитини, взятої під патронат. Це має бути людина, що має позитивний досвід виховання дітей, доброзичливість, любов, щоб створити максимально комфортні побутові та психологічні умови для дитини.

Патронат над дитиною, як форма зайнятості, дозволить вирішити низку гострих соціальних проблем: безробітним – отримати офіційне працевлаштування, сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах – отримати комплексну професійну допомогу по усуненню даних проблем, а дітям – отримати належні умови для проживання, освіти, розвитку, якісної соціально-психологічної реабілітації.

Тренінг пройшов жваво та насичено, присутні ставили багато запитань та активно цікавились умовами патронату над дитиною, тож мали змогу отримати компетентні відповіді на запитання, що їх цікавили.