У ході візиту до Вербської та Тараканівської територіальних громад начальник відділу взаємодії з роботодавцями Дубенської міськрайонної філії ОЦЗ Ольга Бекеша, заступник начальника відділу Юрій Стрільчук та провідний фахівець з питань зайнятості Микола Джурик провели бесіди з головами громад Камілою Котвінською та Наталією Сорочинською на тему  «Патронат над дитиною в територіальних громадах».

Патронат над дитиною – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Пошук кандидатів у патронатні вихователі та первинний відбір забезпечує служба у справах дітей у співпраці, зокрема з центром зайнятості. Тому до обговорення питання патронату під час зустрічі в громадах долучаються фахівці соціального захисту та соціальних служб молоді громад.

Безробітним це дасть можливість отримати професійний досвід та реалізувати себе професійно через виховання дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.