Резюме - це короткий виклад твоїх здібностей, освіти і робочого досвіду. Воно презентує тебе роботодавцям і допоможе їм зрозуміти чи достатньо ти кваліфікований/кваліфікована для даної роботи. Його складання допоможе тобі позначити свої таланти і здібності, визначити кар'єрні прагнення і позначити твій вже наявний досвід.

 

Резюме дасть тобі можливість презентувати себе в кращому світлі. Все, що ти напишеш, має, звичайно ж, бути правдивим, але ви також можете включити в резюме інформацію, яка з самого початку не була включена в заявку на роботу. Якщо твоє резюме покаже тебе, як більш креативного (ую), відповідального (ую) і енергійного (ую), ніж інші подають заявку на роботу, то це може допомогти тобі швидше потрапити на співбесіду з роботодавцем. Найголовніше завдання полягає в наступному: резюме не дасть тобі роботу, але дасть шанс зустрітися з роботодавцем особисто. Фінальне рішення про наймання якого зазвичай грунтується саме на співбесіді.

 

Зовнішній вигляд резюме також має велике значення. Комп'ютер звичайно ж допоможе поліпшити його зовнішній вигляд. Але переконайся, що вироблене тобою враження відповідає тій області, в якій ти шукаєш роботу. Потенційний співробітник банку, наприклад, повинен скласти більш консервативно-структуроване резюме. 

 

Формат резюме також має значення. Ми радимо подивитися приклади (і спробувати скласти власні) на базі сайтів work.ua і rabota.ua. Нагадувати про те, що резюме перед відправленням варто уважно вичитати на наявність нестиковок і помилок, не будемо. 

 

Одне і те ж резюме на одну і ту ж вакансію можна розіслати різним роботодавцям, але приклавши до нього персоналізований супровідний лист. Він дасть можливість пояснити, чому ти хочеш працювати саме в цій компанії, кі навички і таланти ти міг(могла) б застосувати на цій роботі, щоб її покращити.