Сарненський районний центр зайнятості один з перших в області почав надавати соціальні послуги зареєстрованим безробітним за інноваційним підходом, а саме,  шляхом профілювання та застосування підходу кейс-менеджменту.

Основним завданням кейс-менеджменту є забезпечення підтримки і надання адресної допомоги безробітним, які відносяться до вразливих на ринку праці груп населення, та не можуть самостійно мінімізувати або подолати проблеми, які унеможливлюють працевлаштування безробітної особи.

Тетяна Назарчук після закінчення навчання в професійно-технічному закладі за здобутою професією бухгалтера працювала не більше двох років. Припинення діяльності сільськогосподарського підприємства, де працювала Тетяна, а згодом – одруження та народження дітей, внесли свої корективи в професійне життя молодої жінки. За відсутності вільних вакансій бухгалтерського профілю Тетяна бралася за будь-який підробок, щоб забезпечити сім’ю. Працювала і прибиральницею, і підсобним робітником на сезонних роботах, і листоношею. Але бажання повернутися до улюбленої професії привело до центру зайнятості.

 Під час вивчення ситуації та проведення оцінки потреб безробітної Тетяни Назарчук фахівець з питань зайнятості Олена Михайловська проаналізувала ситуацію та виявила бар’єри, з якими вона зіткнулась, шукаючи роботу, і які унеможливлювали її влаштування за спеціальністю. Жінка проживає в селі, віддаленому від районного центру. Роботодавців, які б мали вільні місця, тим паче за професією бухгалтер, немає, а шукати роботу на відстані від дому теж немає як. Молода жінка має троє дітей,  найменша з яких дошкільного віку. За дітьми доглядає сама, так як чоловік на роботі далеко від дому. Родичі є, але постійно доглядати за дітьми не можуть. Тетяна мала бажання працювати тільки за професією бухгалтер  в межах одного кілометра від дому з нормованим графіком роботи до 18 годин.

Відпрацьовуючи можливості працевлаштування, фахівці центру звернулися до виконкому Степанської селищної ради. Комунальне підприємство «Дасоль» якраз підбирало кандидатуру на посаду головного бухгалтера. Розглянувши резюме Тетяни, керівник підприємства погодився на працевлаштування безробітної після проходження нею курсів підвищення кваліфікації за навчальною програмою «Комп’ютеризований бухгалтерський облік». 

В Рівненському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ навчання пройшло цікаво, корисно і швидко. Підтвердивши свої знання на атестаційній комісії, Тетяна Назарчук вже з впевненістю приступила до роботи головного бухгалтера КП «Дасоль».

Після факту працевлаштування фахівці державної служби зайнятості не залишають наодинці нового працівника. Вже третій місяць особистий консультантант Олена Михайловська продовжує підтримувати робочий контакт з Тетяною Назарчук.  Радує те, що і безробітна, і роботодавець задоволені своїм вибором.