У Рівненському міському центрі зайнятості відбувся цикл семінарів, присвячених навчанню за різноманітними напрямками – від ІТ-сфери до виробництва. В числі презентованих професій були ті, що на сьогодні є найбільш дефіцитними на ринку праці не лише Рівного, а й усієї України. Що ж це за професії, що мають такий попит? Швачка та кравець. Виявляється, що від того, чи є на підприємстві достатньо швачок, залежить, чи будуть на ньому представники інших професій – механіки-ремонтники, електрики, закрійники, модельєри, прасувальники, бухгалтери і всі інші, що задіяні у сфері швейного виробництва.

На семінарі більш детально була представлена професія, що стоїть вище за рівнем кваліфікації, аніж швачка – кравець. Це той майстер, який зустрічає клієнта з відрізом тканини і з часом проводжає з готовим уже виробом. Таких майстрів та майстринь із задоволенням забирають на роботу не лише на швейних підприємствах, але й у ательє. Представила одинадцяти  учасницям зустрічі навчальну програму професії «кравець» викладач Рівненського ЦПТО ДСЗ Поліна Долганська. Вона розповіла про особливості навчального курсу та показала вироби, відшиті слухачами одної з навчальних груп – чоловічу сорочку та жіночу сукню, виконані в одному стилі та оздоблені вишивкою, мережкою та бісером. Випускники мають представити на оцінку кваліфікаційній комісії виготовлені власноруч вироби серед яких – брюки, спідниця, сукня, блуза чи сарафан. Багато хто представляє понад програму відшиті вироби, наприклад, вечірні сукні.

Варто відзначити, що викладання в навчальному центрі ведеться на високому рівні, який визнають роботодавці Рівного, працевлаштовуючи випускниць на свої підприємства. Можна бути цілком впевненими – якщо ви здобудете кваліфікацію кравця – без заробітку ви точно не залишитеся!