Фахівці Острозької міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості із зареєстрованими безробітними продовжують проводити роботу, спрямовану на дотримання ними норм чинного законодавства про зайнятість населення.

Так, на інформаційних семінарах із загальних питань зайнятості начальниця відділу активної підтримки безробітних Людмила Вус-столярчук акцентує увагу присутніх на безумовному виконанні ними індивідуального плану працевлаштування та заходів до нього, що спрямовані на пришвидшення повернення клієнта на ринок праці, обов’язковому здійсненні самостійного пошуку роботи, а також недопущенні перебування в службі зайнятості в статусі зареєстрованого безробітного та одночасної зайнятості, чи то укладанні трудового договору або цивільно-правового, підписання контракту, започаткування власної справи, отримання соціальних виплат.

Факт незаконного отримання допомоги по безробіттю і зловживання офіційним статусом безробітного може бути виявлений як при реєстрації, так і протягом усього періоду безробіття та, навіть, після припинення реєстрації в службі зайнятості. У разі встановлення службою зайнятості належності безробітної особи до категорії зайнятих, така особа знімається з обліку як безробітна та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.

Загалом така роз’яснювальна робота дає своє позитивні результати, кількість безробітних, які зловживають статусом зареєстрованого безробітного зменшується.