12.04.2016 | 15:39

З приходом тепла фахівці Сарненського районного центру зайнятості відновили проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи для населення у виїзному режимі. Так 8 квітня на запрошення сільського голови Кричильської сільської ради провели виїзну акцію «Соціальні послуги нового покоління».

Для жителів села, які прийшли на захід було надано інформацію про стан ринку праці району та соціальні послуги служби зайнятості. З неабиякою цікавістю учасники задавали питання, адже захід набув активного характеру і проходив у форматі «питання-відповіді». Фахівці центру зайнятості наголосили, що найбільш затребуваними нині на ринку праці є робітничі професії, а також вказали, що успіху у пошуку роботи найбільше сприяють активна поведінка на ринку праці, високий кваліфікаційний рівень та позитивне ставлення до життя. Для учасників АТО, яких запросили на захід працював консультпункт «Ми працюємо, щоб працювали Ви», під час якого вони отримали індивідуальні консультації з питань реєстрації в службі зайнятості та соціальних послуг, які можна отримати в центрі зайнятості.

Під час зустрічі з випускниками «Зробимо правильний вибір» їх ознайомили з профорієнтаційними послугами, які надає служба зайнятості школярам. Розмова з ними розпочалась з формули вибору професії, співвідношення її складових компонентів та визначення зони оптимального вибору професії. Обговорювали, також, практичні кроки до зваженого рішення, типові помилки при виборі професії, фактори, які впливають на цей вибір. За допомогою слайд-презентації, яку провела начальник відділу активної підтримки безробітних Людмила Супрунець, ознайомили з можливостями навчання у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, з актуальними на сьогодні професіями, станом регіонального ринку праці, продемонстрували, як необхідно користуватися інформаційними матеріалами, барометром професій. Молодь дізналася про психологічні основи вибору професії та нові актуальні професії на ринку праці, отримала поради стосовно майбутніх професійних уподобань.

Провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Поліна Кутузова з метою надання практичної допомоги в професійному самовизначенні учнів провела з учасниками заходу профорієнтаційну бесіду про важливість свідомого професійного вибору молодими людьми, зорієнтувала дітей на те, що вибирати майбутню професійну діяльність потрібно після свідомого аналізу відповідності своїх професійних інтересів та побажань, індивідуальних якостей та стану ринку праці. Крім цього, всі охочі пройшли тестування з метою професійного визначення. За підсумками тестування учні отримали чимало слушних кваліфікованих порад. Цікавими для дітей були й різноманітні конкурси та вікторини, які провела провідний фахівець із зайнятості Наталія Мелещук.

У рамках проведення заходу для роботодавців, які працюють на території сільської ради провідний фахівець із зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Марія Тимошицька провела семінар "Співпраця служби зайнятості та роботодавців щодо формування попиту на робочу силу. Забезпечення рівних умов для працівників з обмеженими фізичними можливостями при прийнятті на роботу".

Виїзна акція – це кваліфікована допомога жителям села, адже кожен з відвідувачів заходу отримав відповіді на різноманітні запитання у сфері зайнятості.