Традиційно бездоганну професійну підготовку робітників для сільського господарства пропонують в Олександрійському навчальному відділенні Рівненського центру ПТО ДСЗ. Тут створено сучасний парк спеціалізованої с/г техніки, слюсарну майстерню, майданчики для відпрацювання керування транспортом, оснащені кабінети спецтехнологій. У воєнний час особливо затребуваними стали водії та трактористи різних категорій. Унікальну нагоду навчитися водити і обслуговувати відразу декілька видів с/г техніки отримали безробітні області.
Іван Ішунькін із Гощі за попереднім досвідом роботи – будівельник. Вирішив не гаяти часу і здобути, на його думку, ще більш затребувану професію тракториста-машиніста. «Зруйновано житлові будинки, промислові приміщення, школи… Усі ці завали потрібно якнайшвидше розбирати, аби відбудовувати наші міста і села. Вважаю, що професія тракториста дуже буде потрібна після війни. Планую вчитися і далі, хочу працювати на навантажувачі. Отож, за рік знову за науку!». У ТОВ СГП «Ім.Воловікова», де слухач мав виробничу практику, підтвердили відмінну підготовку тракториста.
Руслан Скорблюк із Рівненського району: «Знаю будівництво, маю водійський стаж, тривалий час працював у дорожній службі. Бачив, як працює техніка. Трактор маємо і вдома. Невеличкий, для власного господарства». Слухач відверто був вражений сучасними навчальними тракторами: «Це велика насолода працювати на такій техніці! Тепер і я зможу пересісти на потужніший трактор!». Випускник планує працювати у КП «Рівненське ШЕУ автомобільних доріг». «Знаю, що заробітки у трактористів достойні - до 40 і більше тисяч гривень. Все залежатиме від сезону». «Техніку потрібно не лише знати, але й берегти, розуміти та поважати, аби вона служила довго».
19-річний Андрій Степанюк із Гощанщини продовжить сімейну справу. Батько передав сину трактор, отож, потрібні знання і кваліфікація, аби успішно працювати. У домашньому господарстві є й комбайн. І саме це навчання дозволить юнакові приборкати залізних коней. «Ми обробляємо паї. Роботи багато. Мені сподобалося, що на навчанні можна відразу три категорії отримати!». Випускник вдосконалював професійні навички у ТОВ «Калина-Бугрин», планує поки працювати на ОСГ (особисте селянське господарство).
«Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорій А1, А2 та В1» - професійна підготовка кваліфікованих робітників, що в Олександрійському навчальному відділенні тривала 11,2 місяця. За цей період слухачі опанували теоретичні знання з будови транспортних засобів і, головне, мали можливість керувати тракторами та комбайном в умовах реального поля. На навчальних гектарах майбутні робітники відпрацювали усі агротехнологічні процеси вирощування с/г культур: дискували, орали, сіяли, лущили, жнивували… Робота кипіла практично щосезону. І врожаї – чудове підтвердження правильної, професійної роботи майбутніх аграріїв.
Під час державної кваліфікаційної атестації трактористи продемонстрували добрі знання техніки, відмінні навички керування транспортними засобами, використання навісного обладнання і знаряддя, машинно-тракторних агрегатів та готовність до самостійної роботи. Практично усі мають запрошення від роботодавців або ж працюватимуть у власних сімейних чи фермерських господарствах.
Щиро дякуємо слухачам за сумління, а їхнім родинам за відмінні комунікації та найкращі традиції працювати на своїй землі, захищати свій народ!
Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті РЦПТО ДСЗ cpto.rv.ua
Контакти закладу освіти: 0362 68 37 95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua , а також у Telegram Instagram Facebook YouTube
З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості Рівненської області, в Telegram https://t.me/PidtrimkaDcz16Rivne або за телефонами +38067-363-88-27, +38096-539-53-59.