06.11.2017 | 10:26

3 листопада 2017 року в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко здійснив робочий візит на Рівненщину. Разом із головою Рівненської облдержадміністрації Олексієм Муляренком у супроводі директора обласного центру зайнятості Івана Ткачука він ознайомився із матеріально-технічною базою оновленого Березнівського районного центру зайнятості, взяв участь у круглому столі з роботодавцями, семінарі з учасниками АТО.

Вже декілька місяців фахівці Березнівського РЦЗ надають послуги в оновленому приміщенні, яке відремонтували та розширили: для послуг

роботодавців, соціальних партнерів, тих, хто шукає роботу, два поверхи, тут впроваджують нові методи роботи, є навчальні класи - онлайн зв’язку, теоретичного навчання, зал групової роботи, комп’ютеризований сектор самостійного пошуку. А сьогодні тут проводять багатоформатну інформаційну кампанію з питань соціально-психологічної адаптації учасників АТО.

На інформаційній платформі для учасників АТО гості ознайомились з роботою профінформаційного сектору, інформаційними матеріалами по роботі з учасниками АТО, інвалідами, з можливостями Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ. У секторі самостійного пошуку роботи поспілкувалися з шукачем роботи, яка на комп'ютері вільного доступу підбирала собі вакансії бухгалтера. На просвітницькій платформі для учасників АТО учасники семінару для безробітних з питань військової служби за контрактом розповіли про умови укладання контрактів, зарплати контрактників.

У ході екскурсії поважні гості ознайомилися з роботою спеціалістів, які проводять прийом громадян, реєстрацію та підбір роботи. Також фахівці служби зайнятості активно використовують елементи дистанційного навчання при організації профпідготовки безробітних. «Це не біржа праці, як звикли називати центри зайнятості. Це сервісна служба, куди за послугами будуть приходити не лише безробітні, а й випускники ВУЗів. Це має бути соціальний будинок, де людина може себе зреалізувати, якщо втратила роботу, чи хоче підвищити свою кваліфікацію», - відзначив Валерій Ярошенко.

На семінарі для роботодавців обговорили особливості соціального захисту та шляхи вирішення проблем

працевлаштування демобілізованих учасників АТО, дотримання роботодавцями трудового законодавства щодо учасників АТО. «Сьогодні робота центрів зайнятості є ключовою. Адже підприємства відчувають дефіцит кваліфікованої робочої сили. Тому центри зайнятості мають підлаштовуватися під умови і вимоги роботодавців. А у Березнівському центрі зайнятості ми бачимо сучасний підхід до навчання та перепрофілювання тих людей, які потребують працевлаштування», - розповів Олексій Муляренко.

Особливо гостей зацікавила презентація головам сільських та селищних рад Березнівщини пілотного проекту Рівненського районного центру зайнятості «Мережа допомоги учасникам антитерористичної операції та їх родинам при сільських та селищних радах району», який полягає у наданні соціально-інформаційної допомоги учасникам бойових дій, їх родинам громадянами, що перебувають на обліку в центрі зайнятості та мають попередній досвід практичних психологів та соціальних фахівців. Підготовкою соціальних працівників з числа безробітних займалася Ольга Яковлєва, керівник ГО «Психологічна служба Євромайдану». Вона надавала поради та рекомендації, вчила, як діяти в тій чи іншій життєвій ситуації з психологічної точки зору. «У Рівненському районі діє унікальний та єдиний в Україні пілотний проект. І його мета - це надання якісних соціальних послуг, допомога в адаптації та психологічній підтримці учасників АТО, членів їх сімей та сімей воїнів, які загинули на полі бою. І не лише в пошуку роботи» - підкреслив Іван Ткачук.

На завершення візиту відбулася робоча нарада керівництва ДСЗ (ЦА), керівників місцевої влади та самоврядування, керівного складу обласної служби зайнятості.

Довідково:

За оперативними даними у січні-жовтні 2017 року отримували послуги служби зайнятості області 2,3 тис. безробітних з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО, в тому числі 59 осіб з інвалідністю. Право на отримання допомоги по безробіттю мали 2,2 тис. осіб.

Всього за 10 місяців працевлаштовано 584 демобілізованих після участі в АТО, у тому числі 34 особи за умови компенсації роботодавцю єдиного соціального внеску. Припинили реєстрацію безробітного у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом понад 80 осіб із числа військовослужбовців, які брали участь в АТО.

За направленням служби зайнятості професійне навчання проходили 352 особи. До професійного навчання за напрямом «Підприємець-початківець» з метою розробки бізнес-планів майбутньої діяльності було залучено 11 зареєстрованих безробітних, які належать до категорії демобілізованих військовослужбовців.

Працевлаштовано шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності 9 осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 104 особи.