19.03.2024 | 15:53

 

Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність. Ми все частіше відчуваємо емоційне спустошення. А нам ще треба дбати про близьких, жити та працювати на перемогу.

Допомогти українцям знайти в собі внутрішнє джерело сили на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану, піклуватися про ментальне здоров’я покликана всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською. Ця система сервісів і послуг допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.

Ментальне здоров’я (психічне здоров’я) – це стан добробуту, в якому людина може реалізовувати власний потенціал, долати життєві стреси, продуктивно й плідно працювати та робити внесок у життя своєї спільноти. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. Це той важливий двигун людини, який дає ресурс жити повноцінним життям.

Тож якщо регулярно піклуватись про власний стан - людина зможе максимально впевнено пройти навіть найскладніші  часи.

Саме на платформі «Ти як?» є підказки як щодня знаходити у собі сили, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів та ін. Як допомогти близьким впоратися зі стресом? Як зупинити паніку? Що робити, якщо нічого не хочеться робити? Відповіді на ці та багато інших запитань є в Аптечці швидкої психологічної самодопомоги, де зібрані прості вправи для заспокоєння, поради для стійкості, техніки самодопомоги. Тут ви знайдете й вебінари від ізраїльських фахівців, серію онлайн-лекцій та практичних занять, відеороликів про те, як перемогти стрес, поради психологів у прямому етері, перелік контактів психологічних служб в Україні й за кордоном та ін.

Візьміть відповідальність за своє ментальне здоров’я й дайте чесну відповідь на питання «Ти як?» - це допоможе зрозуміти свій стан, розпізнати симптоми психологічної нестабільності й вчасно звернутися до психолога. Матеріали щодо самодопомоги та підтримки інших тут.  

За докладнішою інформацією ви можете звернутися у місцевий підрозділ служби зайнятості Рівненщини, в наш Telegram-канал підтримки, або на «гарячу» лінію Рівненського ОЦЗ   (044) 244 95 04, (096) 539 53 59.