Кожен є господарем своє долі. Головне, знати, що наше життя належить тільки нам і не треба боятися щось в ньому міняти. А, особливо, коли зміни ведуть до омріяної мети.
23-річний Ігор Сологуб закінчив відокремлений структурний підрозділ «Костопільский будівельно-технологічний фаховий коледж НУВГП» і здобув спеціальність будівельника. Якийсь час працював підсобником, як кажуть в народі, «на дядькострої», здобувши невеликий практичний досвід у цій галузі. Та невдовзі зрозумів, що помилився з професією, адже ще зі школи цікавився професією токаря.
Постало питання, куди піти вчитися? Вихід підказав приватний підприємець, з яким хлопець поспілкувався. Підприємець порадив звернутися до Костопільського управління Рівненської філії обласного центру зайнятості, звідки Ігора Сологуба направили на навчання до Олександрійського відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ. Теоретичні знання опановував за індивідуальним робочим планом, без відриву від місця проживання. Проходив самостійний дистанційний курс та отримував консультації педагогів, а виробниче навчання та практику – на майбутньому робочому місці – у ФОП Воробей І.П.
– Без відповідних теоретичних знань та практичного досвіду впоратися з роботою складно, – пригадує юнак перші дні за верстатом. – На початку доводилося, що називається, впрівати над найпростішим – виготовленням гайок, гвинтів, нарізанням різьби. Але я багато читав, хотілося якнайшвидше досконало опанувати верстат. Щоб ті, хто до мене звертатиметься у майбутньому казали, що деталь зробив майстер.
Упродовж пів року Ігор вчився не тільки працювати на токарному верстаті, а й читати креслення, вивчав технологію обробки деталей. Юнак переконався, що для того, щоб стати справжнім фахівцем своєї справи, треба мати хороший окомір, розвинуту просторову уяву й хорошу фізичну форму, адже простояти за верстатом зміну непросто.
Наразі Ігор Сологуб успішно склав кваліфікаційний іспит і йому присвоїли кваліфікацію «токар 3 розряду». Ділячись враженнями, хлопець каже, що задоволений тим, як швидко вдалося опанувати професію за сприяння Служби зайнятості, бо якби довелося це робити через систему профтехосвіти, то від мети його відділяли б роки.
Саме навчання за індивідуальними робочими навчальними планами дозволяє суттєво скоротити терміни навчання, оскільки 75% теоретичного курсу віддається на самостійне опрацювання. Окрім скорочених термінів таке навчання має ще одну вагому перевагу – це підготовка кваліфікованого робітника під конкретні умови виробництва, наявне технологічне обладнання та вимоги конкретного роботодавця.
- Хороший токар, який із філігранною точністю може виготовити деталь будь-якої складності, в усі часи цінився на вагу золота, – розповідає викладач Віктор Ярославович Академицький. – А тому справжні майстри цієї справи завжди мають попит і вагому заробітну плату. Ця професія для старанного Ігора Сологуба може стати чудовим стартом, а згодом - справою усього життя.
Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті РЦПТО ДСЗ .
Контакти закладу освіти: 0362 68 37 95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua , а також у Telegram Instagram Facebook YouTube
З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості Рівненської області, в Telegram-канал підтримки або за телефонами +38096-539-53-59.