14.06.2016 | 09:47

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Інноваційні ІТ-технології в навчальному процесі», що пройшов у Сумському державному університеті (СумДУ), відвідав старший майстер Рівненського ЦПТО ДСЗ Віктор Красовський.

Ректор СумДУ Анатолій Васильєв привітав учасників семінару – представників навчальних закладів із 12 областей України та побажав успішного обміну досвідом, корисного ознайомлення з науковими розробками й напрацюваннями та зміцнення партнерських стосунків.

Як повідомив Віктор Красовський, перед присутніми з доповідями виступили представники СумДУ: Юрій Зубань - «Система забезпечення E-learning в СумДУ», Юлія Шипуліна - «Застосування технологій E-learning в денній формі навчання», Андрій Півень - «Впровадження інновацій в СумДУ», Богдан Гайдабрус - «Інноваційні ІТ-технології в організації електронної взаємодії у навчальному процесі» та представник Microsoft Україна Артур Кочарян - «Дистанційна освіта».

Учасники пленарного засідання жваво обговорювали кожну доповідь, задавали питання, цікавились інноваційними ІТ-технологіями СумДУ та досвідом їх використання в навчальному процесі.

Особливо запам’яталися присутнім майстер-клас від компанії «Microsoft» – «Microsoft Office 365 для організації дистанційного навчання» (Артур Кочарян), презентація програми підвищення кваліфікації з електронних засобів та дистанційних технологій навчання в інноваційній педагогічній діяльності та екскурсії - знайомства з бібліотечно-інформаційним центром СумДУ, On-line студією, виставкою "Студентська лелека" та центром "Porta-one".

Під час Круглого столу виступили Олексій Силка - «Реалізація проекту масових відкритих онлайн-курсів «Екзаменаріум»» та Іван Павленко - «Використання відкритих ресурсів CумДУ».

Враженнями від семінару та власним баченням впровадження дистанційної освіти поділилися представники провідних закладів освіти України. Так, старший майстер РЦПТО ДСЗ Віктор Красовський представив напрацювання для впровадження цієї форми навчання в професійно-технічній освіті.

Важливо відмітити, що за результатами семінару було зроблено висновок щодо доцільності впровадження в РЦПТО ДСЗ хмарних технологій як засобу підтримки дистанційних курсів, зокрема Microsoft OneDrive та Microsoft Office 365.

Безперечно перспективними методами віддаленого навчання є використання 3D-моделювання на базі програми Unity 3D і віртуальної та доповненої реальності, які доцільно застосовувати при проведенні уроків виробничого навчання.

Варто відзначити також досвід СумДУ і щодо використання електронного документообігу, який підтверджує його ефективність та необхідність використання в майбутній діяльності центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

На думку організаторів та запрошених, семінар пройшов активно та плідно, про що свідчили емоційні та актуальні виступи його учасників. Насамкінець, усім учасникам семінару було вручено сертифікати від компанії "Microsoft".