01.11.2016 | 08:54

Із часу урочистого відкриття фабрики одноразового медичного одягу ТОВ «Фапомед Україна» в Гощі минуло понад шість років. За цей час у країні відбулися значні політичні та економічні зміни. На жаль, не всі позитивно позначились на житті українського суспільства, діяльності вітчизняних підприємств. А тим часом практично всі зміни, які відбулися на фабриці «Фапомед Україна», позначені знаком плюс. Така тенденція викликає заслужену повагу до португальських інвесторів і є добрим стимулом для людей, охочих співпрацювати з ними.

Гощанський центр зайнятості запропонував свої послуги ТОВ «Фапомед Україна» з моменту реєстрації і активно співпрацює з підприємством, допомагаючи поліпшувати кадровий потенціал. Починаючи з грудня 2009 року Гощанським районним центром зайнятості на ТОВ «Фапомед Україна» працевлаштовано понад 400 безробітних, а цьогоріч – уже близько 50.

На замовлення підприємства спеціалістами Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості була розроблена навчальна програма курсів цільового призначення «Технологічні особливості пошиття одноразового медичного одягу». За сприяння лише Гощанського районного центру зайнятості навчання на цих курсах пройшло понад 100 безробітних, які в подальшому були працевлаштовані на ТОВ «Фапомед Україна».

Сьогодні у виробничих цехах трудяться 245 працівників з Гощі та сусідніх сіл, а також з Корецького, Острозького районів, Нетішина, Рівного. Ще за п’ятдесятьма зберігаються робочі місця у зв’язку з декретною відпусткою. За організацію виробничого процесу відповідають 8 управлінців. Уже нині керівництво фабрики готове надати робочі місця ще, як мінімум, 40 працівникам. Адже у зв’язку зі збільшенням кількості замовлень на фабриці нарощують обсяги виробництва, а отже, збільшують штат.

Робота ведеться у дві зміни, кожна з яких триває 7,5 годин. Перша зміна розпочинається о 6-й й триває до 14-ї години. Друга зміна – з 14 до 22 години. Задля зручності працівників підвозять до роботи автобусом.

Підприємство залишається єдиною в Україні компанією, яка в стерильних умовах виробляє одноразовий медичний одяг, що використовується в хірургії. На фабриці очищене повітря, стабільна температура й вологість. Виготовлення виробів медичного призначення здійснюється на спеціалізованому обладнанні провідних фірм Німеччини, Японії та Франції.

Заробітна плата швачок фабрики «Фапомед» безпосередньо залежить від професійної кваліфікації працівників. Чим вища кваліфікація працівника, чим більше працівник освоює видів робіт (операцій), тим вища заробітна плата. Крім того, на підприємстві запроваджена прогресивна система преміювання.