09.04.2019 | 10:29

Люди з інвалідністю не становлять однорідної групи. Вони можуть мати фізичні, чуттєві, інтелектуальні, психічні розлади або їхню комбінацію, що можуть бути у них як від народження, так і набутими у дитинстві або пізніше – вже у період зрілості. Однак, коли особа з інвалідністю має бажання працевлаштуватися, працівники центрів зайнятості завжди допоможуть, підуть на зустріч, підтримають у тяжкий період життя.

Фахівці служби зайнятості індивідуально підходять до потреб кожного охочого працювати, намагаються сформувати конкретну стратегію дій для якомога швидшого повернення його до трудової діяльності. Особливо пильна увага приділяється питанню реалізації права на працю інвалідами. У процесі пошуку місця роботи для таких безробітних враховують не тільки їхній життєвий і професійний досвід, освіту, стан здоров’я, ступінь трудового потенціалу, здібності, нахили, а й рекомендації медико-соціальної експертної комісії, побажання клієнта.

Людмила Нікітенко, після здобуття педагогічної освіти, вчителем працювала недовго. За своє трудове життя змінила декілька професій та місць роботи, довгий час займалася підприємницькою діяльністю, але багато перешкод з'явилося на її шляху і, в тому числі, погіршився стан здоров'я. Людмила Антонівна відразу після закриття підприємницької діяльності звернулася до Сарненського районного центру зайнятості. Шлях до нового працевлаштування був довгий та складний. Рівень мотивації до працевлаштування був низький, але робота з кар'єрним радником змогла подолати бар'єр зневіри у власні сили. А керівництво ДЮСШ Сарненського відділу освіти зрозуміли ситуацію і подали руку допомоги для людини, якій це так було потрібно. Зараз Людмила Антонівна за сприяння служби зайнятості працює секретар-друкаркою.

Успішні історії зайнятості осіб з інвалідністю додадуть впевненості іншим шукачам роботи, навчать оптимізму, цілеспрямованості та витримці.