17.07.2018 | 15:23

На базі Сарненського навчального відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за професією «Касир торговельного залу» впродовж 4 місяців проходили навчання безробітні, направлені Сарненським районним центром зайнятості. Потужна навчальна база, досвідчені викладачі, щира атмосфера та реальні перспективи працевлаштування – ось що приваблює нових і нових слухачів. 

 

Як коментує завідувач навчального відділення Іван Гаврилюк, аби після завершення навчання кожний слухач умів самостійно та оперативно виконувати професійні обов’язки, у навчальних кабінетах і майстерні відділення створено відповідні умови та передбачено сучасне матеріально-технічне і методичне забезпечення, до послуг слухачів – професійне обладнання, у т.ч. касові апарати, робоче місце касира.

       

Виробнича практика слухачів РЦПТО ДСЗ безпосередньо на робочих місцях підприємств, установ та у ФОП Сарненщини дозволила закріпити і застосувати теоретичні знання, здобути професійні навички і уміння. Партнери навчального закладу - Вербчанське споживче товариство, ТзОВ «ЮльСоф» , підприємці  Постайчук С.П., Опалько Н.В, Давидюк С.М та  Комар Г.А. задоволені першими результатами роботи слухачів.

 

Як наголошує заступник директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко, РЦПТО ДСЗ активно співпрацює із представниками торговельної галузі:  розробляє та впроваджує відповідні до побажань партнерів навчальні програми, і як результат – роботодавець отримує «свої» кваліфіковані кадри із повним багажем знань і навичок.

 

Підтвердженням сумлінного навчання та бажання працювати стала державна кваліфікаційна атестація майбутніх касирів. Голова ДКК Віктор Красько, викладачі Валентина Зубік, Оксана Мосійчук і спеціаліст РЦЗ Наталія Мелещук відзначають високий рівень підготовки слухачів, їх активну життєву і професійну позицію та максимальну готовність до роботи.

Серед найактивніших слухачів виділяють Зою  Каленик, Валентину Самойлюк, Тетяну Титечко, Людмилу Шеремет.

 

Практично уся група впоралася із перевіркою електронного контрольно-касового апарату, заправкою контрольної і чекової стрічок, записом показників лічильників, переведенням нумератора на нулі, встановленням дататора, одержанням розмінної монети. Валентина Зубік зауважує, що касири відмінно орієнтуються і у професійних поточних обов’язках, яких чимало: розрахунки із споживачами, підрахунок вартості покупок, отримання грошей, пробивання чека, видавання решти, повернення коштів за невикористаний чек, усування дрібних неполадок електронного контрольно-касового обладнання, підрахунок і здача коштів, звіряння суми реалізації з показаннями касових лічильників та багато інших.

 

За результатами ДКА слухачі отримали свідоцтва про присвоєння  робітничої кваліфікації державного зразка.

 

Саме таких – оперативних, підкованих, професійних і ініціативних залюбки запросили на роботу сарненські підприємства: Каленик Зою у Велико – Вербчаньке СТ, Пілат Валентину і Шеремет Людмилу у ТОВ «Єкспансія», Корниєнко Наталію і Супруневич Наталію у ТзОВ «ЮльСоф», Мокич Наталія працюватиме у ФОП Постайчук С.П., Пацук Марія – у ФОП Опалько Н.В, а Самойлюк Валентина і Титечко Тетяна працевлаштовані в магазинах «Все для дому» і «У Олі». Гарної долі, шановні випускники!