10 жовтня заступник директора обласного центру зайнятості Андрій Грещук, заступник директора Рівненського міського центру зайнятості Світлана Ротар, провідний фахівець з питань зайнятості ОЦЗ Іванна Тимчук зустрілися з представником спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Лаурою Джефрі.
Пані Лаура розповіла про мету діяльності місії й виклики, перед якими постали міжнародні експерти під час військових дій на сході України. Зокрема, вона зазначила, що метою роботи місії є збір інформації, звіт про ситуацію з безпекою та встановлення фактів, у тому числі про конкретні події на місцях. «Основне завдання місії - допомогти Україні знизити рівень напруженості і сприяти діалогу між усіма сторонами» - сказала спостерігач.
У свою чергу Іванна Тимчук поінформувала Лауру Джефрі про послуги, які служба зайнятості Рівненщини надає учасникам антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам, співпрацю з громадськими та волонтерськими організаціями. З початку року послугами обласної служби зайнятості скористалося 2208 безробітних з числа учасників, які брали участь в АТО, з них працевлаштовано 520 осіб. З числа внутрішньо переміщених осіб мали статус безробітного 134 особи, з них працевлаштовано 35 осіб.
Про заходи, тренінги, семінари для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб розповіла Світлана Ротар. У першу чергу, це дні інформування «під єдиним дахом», коли в центри зайнятості запрошуються представники влади, організацій, фондів, громадських організацій, які дотечні до вирішення проблемних питань цієї категорії людей. З січня по вересень цього року в області проведено 162 таких дні учасника АТО.
Андрій Грещук звернув увагу на психологічний стан учасників АТО. За ініціативою служби зайнятості з травня цього року діє Мережа допомоги учасникам антитерористичної операції та їх родинам при сільських та селищних радах Рівненського району, в якій працюють соціальними працівниками колишні безробітні. «Питання психологічної реабілітації цих людей має велике значення. В Рівненському районі 824 родини потребують такої допомоги» - сказав А.Грещук.
Представник місії ОБСЄ подякувала за оперативно організовану зустріч та плідне спілкування.
Довідково: Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ. СMM складається з цивільних неозброєних спостерігачів, які працюють у всіх регіонах України. Її основні завдання – це неупереджено і об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту.