30.07.2020 | 16:42

В обласному центрі зайнятості відбувся круглий стіл із представниками координаційної ради ветеранів, учасників бойових дій при ОДА, комунального закладу «Ветеранський простір» Рівненської обласної ради та обласного центру зайнятості. Обговорювали питання працевлаштування ветеранів та учасників бойових дій.

Заступник директора обласного центру зайнятості Андрій Грещук підкреслив «Ми маємо досвід роботи з учасниками АТО (ООС), регламентований протоколом. І для соціальної та психологічної адаптації тих, хто повернувся до цивільного життя, важлива індивідуальна робота фахівців служби зайнятості з цією категорією людей».

Більшість роботодавців не знають як і бояться співпрацювати із ветеранами. А чітке розмежування обов’язків і прав роботодавців та ветеранів допоможе уникнути зайвих проблем при їх працевлаштуванні. А використання кейс-менеджменту і ресурсно-інформаційної бази державної служби зайнятості дозволить успішно вирішити питання.

В.о. директора  КЗ «Ветеранський простір» Рівненської обласної ради Ольга Яковлєва зазначила: «Ця зустріч стала початком нового проєкту «Успішне працевлаштування ветерана». Важливість важко переоцінити для рішення питань соціальної адаптації ветеранів АТО (ООС). І тут використаємо позитивний досвід пілотного проекту «Мережа допомоги учасникам антитерористичної операції та їх родинам при сільських та селищних радах Рівненського району», який спільно з обласним центром зайнятості був реалізований в Рівненському районі».

У ході панельної дискусії виробили алгоритм спільних дій. Учасники домовилися про необхідність проведення для фахівців служби зайнятості вебінару щодо відпрацювання комунікативних навичок, практичних дій, прийомів спілкування з учасниками АТО, ознайомлення керівників громадських ветеранських організацій з напрямками діяльності Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ в контексті навчання безробітних, в т.ч. учасників АТО (ООС), запрошення на спільні зустрічі ветеранів – успішних підприємців, які будуть ділитися своїм досвідом започаткування власної справи.

Також присутні стали учасниками онлайн-дискусії з американськими експертами з працевлаштування. На івенті спікери, які працюють та мають досвід спілкування з ветеранами війн, розповіли як американські роботодавці набирають, навчають та утримують ветеранів у своїх компаніях, з якими проблемами вони зіткнулися і як їх подолали, про досвід створення коаліції роботодавців, готових до найму ветеранів, створення успішних ветеранських ініціатив з працевлаштування.