14.12.2021 | 16:23

Для задоволення потреб роботодавців у висококваліфікованих кадрах, швидкої адаптації шукачів роботи до умов конкретного виробництва, державна служба зайнятості організовує на замовлення роботодавців стажування зареєстрованих безробітних безпосередньо на майбутніх робочих місцях. Це такий різновид підвищення кваліфікації задля удосконалення практичних знань, умінь, навичок, професійного рівня і ділових якостей людини.

Від початку 2021 року, попри численні карантинні обмеження, стажування безпосередньо на робочих місцях у роботодавців за направленням Рівненської районної філії  Рівненського ОЦЗ пройшли 69 осіб з числа безробітних.

Стажування здійснювалося за такими професіями, напрямками: менеджер (управитель) зі збуту, менеджер (управитель) у готельному господарстві бухгалтер, фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення, агроном, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, кухар, кондитер, бармен, швачка, адміністратор, манікюрник, перукар, комірник, диспетчер шляховий, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрогазозварник, електромонтер з ремонту обмоток та ізоляції електроустаткування, слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, оператор лінії у виробництві харчової продукції, виробник харчових напівфабрикатів, охоронник.

Така форма професійного навчання й адаптації до робочого місця здійснюється виключно під конкретне замовлення роботодавця. Всі, хто успішно пройшов стажування, працевлаштовані!

Стажування є взаємовигідним і роботодавцям, і безробітним.

Роботодавцям, які приймають людей на стажування на робочих місцях, це дає можливість: 

- зекономити кошти – стажування здійснюється на безоплатній основі;

- забезпечити підприємство, установу, організацію чи фірму необхідними фахівцями, а, отже, позитивно вплинути на якість продукції або послуг;

- економити час і зусилля для того, щоб знайти необхідного робітника, адже роботодавець сам готує собі співробітників, яких потребує виробництво;

- самостійно визначити тривалість (до 3 місяців) навчання, взяти участь у складанні індивідуальних навчальних планів і програм з урахуванням особливостей виробництва.

Безробітні  під час стажування мають можливість набуття досвіду практичної роботи (розширення компе­тенції) за набутою професією (спеціальністю), або відновити чи удосконалити свої знання, уміння та навички в практичній діяльності на майбутньому робочому місці, отримуючи при цьому матеріальну допомогу відповідно до чинного законодавства.

Більш детальну інформацію щодо умов професійного навчання, у тому числі стажування на робочих місцях, можна отримати у відділі активної підтримки безробітних Рівненської районної філії Рівненського ОЦЗ за адресою: вул. Яворницького, 53, м. Рівне, або за тел. (0362) 63-13-98