04.07.2018 | 16:14

Професія «кравець» має давню історію і у всі часи вважалася почесною. Адже вдало підібраний та пошитий одяг не тільки поліпшує зовнішність людини, а й її внутрішній стан та робить її щасливішою.

Нині, незважаючи на різноманіття моделей та виробників одягу, професія кравця актуальна, як ніколи. Бо оригінальні, ексклюзивні речі, пошиті на замовлення, цінують завжди і більш затребувані, аніж маспошив.

Оскільки попит на фахівців з кравецької справи на сучасному ринку праці є високим, то і є затребуваним здобуття професійно-технічної освіти за професією кравця.

До Рівненської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості з метою проходження профнавчання звернулася неповнолітня Тетяна Кірчук, яка після закінчення Городоцької загальноосвітньої школи мріяла стати кравцем. Щоб перевірити, до якої професії безробітна має найбільше хисту та якому заняттю віддати перевагу в майбутньому, Тетяна пройшла профдіагностичне тестування. Отримані результати підтвердили, що така професія їй рекомендована, адже вона має здібності до крою та шиття. Тому безробітну було направлено на навчання у Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Оксана Дорош з метою пошуку роботи перебувала на обліку в Рівненській районній філії понад 9 місяців. Мала труднощі з працевлаштуванням, адже працювати згідно отриманої раніше освіти за професією продавця продовольчих товарів не бажала. Після проходження профдіагностичного тестування їх було запропоновано перепідготовку за професією кравця. Оксана мала сумніви щодо професійного навчання: варто чи ні. Проте згодом погодилася.

Під час навчання в Олександрійському навчальному відділенні Рівненського ЦПТО майбутні кравці яскраво продемонстрували професійні успіхи, набуваючи чималого досвіду та знань.

Про їх новий успішний період навчання свідчать творчі кваліфікаційні вироби, які безробітні Рівненського району демонстрували під час іспиту. Роботою Оксани і Тетяни зацікавилися представники українсько-італійського підприємства ТОВ «Белко», що віднедавна працює на ринку праці Рівненщини та спеціалізується на пошитті чоловічих сорочок.

Як наслідок, після закінчення навчання та отримання документів про професійну освіту державного зразка, Тетяна Кірчук та Оксана Дорош були працевлаштовані до вищезгаданого роботодавця.