23.01.2017 | 11:35

З метою напрацювання пропозицій до законодавства у сфері зайнятості населення та страхування на випадок безробіття, спрямованих на реформування діяльності державної служби зайнятості 20 січня в Млинівському районному центрі зайнятості за участю голови районної ради Богдана Писака, начальника відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Світлани Ситник, роботодавців, соціальних партнерів, представників профспілок, головного державного інспектора Управління держпраці у Рівненській області та представників засобів масової інформації відбулася нарада «Партнерські засади в роботі служби зайнятості: ми робимо крок на зустріч. Сучасні види послуг роботодавцям».

Під час проведення наради директор центру зайнятості Ігор Загоруйко прозвітував про результати роботи Млинівського РЦЗ за 2016 рік, ознайомив учасників наради з послугами, які служба зайнятості надає роботодавцям. Акцентував увагу на тому, що служба зайнятості застосовує нові підходи в обслуговуванні клієнтів, нові форми роботи (відеорезюме, відео вакансії, презентації, електронний кабінет роботодавця). На порталі державної служби зайнятості почав діяти новий сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних», який дозволяє користувачам отримувати частину послуг служби дистанційно.

Завідувач Млинівським навчальним відділенням Рівненського ЦПТО ДСЗ Ігор Козачук розповів учасникам заходу про послуги з навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, які надає Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та ознайомив з переліком ліцензованих професій за якими проводиться підготовка безробітних.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління держпраці у Рівненській області Наталія Міщук поінформувала про дотримання вимог чинного законодавства у сфері зайнятості населення та відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю та зайнятість. Зацікавила учасників заходу інформація щодо законодавчих аспектів проходження практики учнями та студентами навчальних закладів, необхідності внесення змін до колективних договорів.

На заході обговорювались шляхи покращення взаємовигідної співпраці. Зокрема, проведення спільних заходів з роботодавцями та легалізація зайнятості. Учасники наради зазначили, що є потреба у докорінних змінах законодавства, в яких потрібно врахувати інтереси і роботодавців і шукачів роботи. Були надані відповідні рекомендації та прийняті рішення.