23.05.2019 | 09:33

У Демидівській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості проводиться орієнтація незайнятого населення на самозайнятість. Однією з послуг служби зайнятості є надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю.

Нестабільність ринку праці, дефіцит високооплачуваних робочих місць підштовхують найбільш активних безробітних громадян до того, щоб спробували свої сили, створили нове робоче місце у сфері підприємництва й індивідуальної трудової діяльності.

Готовність до підприємницької діяльності багато в чому визначається внутрішньою спонукальною силою, яка виражається мотивами підприємницької діяльності. Головні з них – прагнення до успіху, до самозатвердження; бажання реалізувати свої здібності й ділові якості; прагнення до самозайнятості та свободи дій; бажання отримати матеріальний зиск. Підприємцями стають найактивніші цілеспрямовані люди з сильним характером і нестандартним мисленням.

Для когось втрата постійного місця роботи — особиста трагедія, а для інших — новий виток у житті, нові перспективи та можливості.  

Ось,  наприклад, невигадана історія.  До служби зайнятості звернулася Якубишена Аліса Вадимівна, жителька с.Товпижин Демидівського району, яка починала свій трудовий шлях з техніка-інструктора в ТзОВ «Кромберг енд Шуберт»,  маючи дві вищі освіти  по спеціальності «Медичні прилади та інструменти» та «Облік і аудит», залишилася без роботи. Підходящої роботи на той момент не було, бо хто мешкає в селі, то добре знає, як важко працевлаштуватися.  Перед Алісою постало питання: «Що робити, коли роботу за фахом знайти важко та й пропонують за неї копійки?». Під час відвідування фахівці з працевлаштування консультували про послуги служби зайнятості та роз’яснювали, як важливо молодій людині сьогодні не втратити мотивацію до праці, знайти себе у цьому стрімкому вирії. Аліса відвідала інформаційний семінар, прислухалася до порад та рекомендацій фахівців філії, та для себе вирішила - започаткувати власну справу, яка нехай і не приноситиме надприбутків, та відчуття самореалізації, впевненості в своїх можливостях іноді важить більше аніж повний гаманець. Алісі надано консультацію фахівцями фіскальної служби групи з питань організації та провадження підприємницької діяльності, вона отримала інформацію про порядок та умови надання одноразової виплати допомоги для започаткування власної справи.

 Пройшла профтестування – результат позитивний. За направленням районної філії  в Рівненському центрі профтехосвіти Державної служби зайнятості навчалася на курсах за навчальною програмою „Підприємець-початківець”, отримала багато важливої інформації, написала бізнес-план на тему: «Бізнес-план магазину «Ритуальні послуги», успішно захистила і зареєструвалася як фізична особа-підприємець. Орендує приміщення. Нині успішно працює.

Найголовніше для  людини – це підтримати, вселити надію, дати відчути себе значущою. Саме такої лінії дотримуються працівники Демидівської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості.