25.03.2016 | 14:12

Цікаві та нові форми співпраці із роботодавцями впроваджуються в Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Це, безперечно, урізноманітнює навчання слухачів, дозволяє оптимально наблизити їх до затребуваних спеціалістів у тій чи іншій галузях, відкриває перед слухачами нові аспекти обраної професії. Отож, з ініціативи та на запрошення Руслани Бодренко, заступника директора із навчально-виробничої роботи РЦПТО, цього разу до майбутніх кухарів завітала Аліса Хагенбрух, шеф-кухар рівненської кейтерингової ресторації «Кульбаба».

Знана рівненська компанія займається виїзним обслуговуванням різноманітних заходів. А запланована зустріч передбачала навчити слухачів приготуванню нових пісних страв. Аліса Хагенбрух презентувала страви за власною рецептурою. Отож, на кухні кипіла робота. «Печена картопля, фарширована тофу зі спеціями та діжонською гірчицею»; «Морквяний крем-суп із гарбузовим насінням» та «Брускетта із черемшевим песто». Із колоритних назв бачимо, що страви італійської кухні готуватимуться на основі виключно українських продуктів.

Група із 9 слухачів та майстер виробничого навчання Наталія Тис під керівництвом досвідченого ресторатора Хагенбрух викладали продукти для подальшого приготування страв. Слухачі уважно дослухалися до порад та переймали досвід поєднання тих чи інших інгредієнтів. По кастрюльках та тарілках акуратно розкладали соєвий сир - тофу, цибулю, картоплю, моркву…Цікаво, що для приготування фаршированої картоплі останню потрібно попередньо спекти. А от, щоб приготувати морквяний суп, окрім спецій потрібно 5 видів овочів. Брускетта, або підготовлений білий хліб, подаватимуть із черемшевим соусом песто.

Майстер повчала слухачів, яку олію краще обирати і для яких приготувань, який сир має бути в тих чи інших стравах, для чого і скільки смажиться ріпчаста і зелена цибуля, в яких пропорціях варто класти сіль та гірчицю, аби не зіпсувати смак. Під професійним «диригуванням» одна за одною народжувалися нові страви. Майбутні кухарі не лише спостерігали за діями Хагенбрух, але й безпосередньо готували: бланшували овочі, змішували блендером складові соусу, начиняли картоплю, смажили сирні шматочки. Гарбузове насіння, горіхи та черемшу попередньо підсушували, а згодом мололи.

Словом, ніхто не стояв осторонь. Навпаки, слухачі постійно задавали питання, пропонували власні ідеї, готували продукти, прибирали, мили використаний посуд. Працювали, як злагоджена команда. І шеф-кухар раз по раз зауважувала: лише в хорошому гуморі та з позитивним настроєм можна готувати. Тоді й страва вдасться, і гості будуть приємно здивовані та задоволені. Важливим етапом є подача страв. Тут важливо все: і посуд (за розміром та кольором), і декорування страв (викладання страви, зелені, соусів на посуд). Адже подана страва як картина – все повинно бути в міру. Кожна із приготованих страв мала свій стиль декорування.

Готову страву пробували та оцінювали за різними критеріями. Присутні залишилися задоволеними зустріччю, оскільки шеф-кухар навчила слухачів не лише дотримуватися рецептури, розумітися на поєднанні смакових якостей, але й експериментувати. Адже саме так зявляються нові авторські ідеї. І саме таких кухарів залюбки візьмуть на роботу.

Досвід тісної та якісно нової співпраці з роботодавцем неодмінно поширюватиметься і на інші професії. І кожен слухач РЦПТО матиме унікальну можливість стати поряд із майстром своєї справи, почути, побачити та навчитися новому.