Практика показує, що темп популярності робітничих професій продовжує набирати оборотів, а ринок праці стрімко розвивається. Реалії такі, що все більше людей з вищою освітою в якийсь момент свого життя намагаються реалізувати себе не за раніше набутою освітою, до прикладу, бухгалтера, економіста чи юриста, а перекваліфіковуються на майстра манікюру, кухаря або ж кравця!
«Якщо говорити з точку зору психології, - зауважує психолог Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, - то людина, яка обрала робітничу професію, отримує більше задоволення від реальних результатів своєї праці, адже їх можна побачити та відчути. Задоволений, щасливий клієнт та фінансова винагорода «тут і зараз», а не віртуальна, ймовірна, на карточку в кінці місяця – ось головна відмінність такої роботи».
Про переваги робітничих професій діляться і самі випускники: це й можливість реалізувати свій творчий потенціал, керувати своїм часом та займатися улюбленою справою, віднайти себе у професії, відчувати гордість та задоволеність від того, що робиш. У позитивному налаштуванні слухачів переконалися і присутні на державній кваліфікаційній атестації представники роботодавців та члени кваліфікаційної комісії.
Випускники РЦПТО ДСЗ з оптимізмом дивляться у завтрашній день. Про їх новий успішний та насичений життєвий період красномовно свідчать творчі кваліфікаційні вироби: цікаві сукні із сучасним принтом - ділові, вечірні та коктейльні, спідниці «олівець», симпатичні домашні халати, класичні чоловічі і жіночі брюки, комплекти одягу у діловому стилі, блузи, одяг Family Look та постільна білизна у комплектах. Кравчині залюбки «одягнули» не лише себе, але й своїх дітей, подруг, родичів, знайомих. Відтепер швейна справа надихатиме й годуватиме.
Зі слів майстра виробничого навчання Лілії Давидюк, одними з найуспішніших зарекомендували себе Оксана Дорош з Рівного та Анна Берник із м. Костопіль. «Анна не лише сама старанно, творчо та завзято працювала, - вона допомагала одногрупникам у конструюванні одягу, з підбором тканин, при виконанні викройок». Цікаво, що на ДКА слухачка принесла лише четверту частину (!) всього відшитого одягу. Присутніх приємно вразили її блузи – виготовлені за власними лекалами, без використання готових журнальних викройок. Сама ж Анна зізнається, що у планах - започаткування власної справи.
Про працевлаштування випускників із заступником директора РЦПТО ДСЗ Русланою Бодренко говорили присутні на іспиті підприємці - співвласники українсько-італійського підприємства ТОВ «Белко». Підприємство віднедавна працює на Рівненщині, спеціалізується на пошитті чоловічих сорочок, тому особливо зацікавлене у професійних кадрах. Директор Олександр Козлюк наголосив, що виробництво забезпечене новітнім обладнанням, а умови праці відповідають сучасним вимогам праці. У цьому вже переконалася одна із слухачок, яка проходила тут виробничу практику. Руслана Бодренко ініціювала наступний крок співпраці – навчання слухачів на замовлення підприємства - із елементами дуальної форми. «Важливо, що цей роботодавець гарантує чіткість поставлених перед робітниками задач, створив гарні умови праці та дбає про хорошу заробітну плату», - зауважила вона.
В урочистій атмосфері кравцям вручили документи про професійну освіту державного зразка та побажали професійної наснаги і неодмінно успіхів.