25.11.2022 | 12:44

34-річна Оксана Сахарик із Рівного разом із чоловіком виховує двох дітей. Має освіту менеджера, діловода, днями стала кваліфікованою швачкою. Випускниця не могла залишити дітей без догляду, відтак, шукала формат роботи. яка була б дистанційною або хоча б за змішаною формою. «Догляд за дітьми забирає багато часу, особливі умови воєнного стану змушують планувати день по-новому, враховуючи і відсутність світла, і дистанційне навчання старшого. А відпрошуватися щоразу в роботодавця не діло. Прагнула зручного графіка, а ще краще – організувати власну справу», - ділиться випускниця. Ставши на облік як безробітна у Рівненському міському центрі зайнятості, відразу відгукнулася на пропозицію навчатися у Рівненському центрі ПТО ДСЗ за професією «Швачка». Шити трохи вміла, вдома є швейна машинка. «Навчання цікаве та корисне, педагоги уважні. Навчилася шити по-новому. Виробнича практика відкрила корисні комунікації. Все вдавалося, і я вже була готова до самостійної роботи». Швачці  запропонували робоче місце. Але знову питання, як поєднувати дітей і роботу? Саме у час роздумів та зважувань пригадала пропозицію кар’єрного радника та знову звернулася до Рівненського центру ПТО ДСЗ. Освітяни пропонували курс «Облік та оподаткування у малому бізнесі», і саме цих знань гостро потребувала пані Оксана.

Навчалася за індивідуальними планами і програмами у дистанційному форматі, «жадібно» поглинала нові знання, адже саме вони допоможуть їй у власній справі – домашньому ательє. «Перебої зі світлом не впливали на мої заняття. Викладач Тарас Тирак та кураторка Наталія Сирочук були на зв’язку щогодини, і ми займалися навіть пізнього вечора. Мені допомогли обрати форму діяльності, оподаткування, навчили прораховувати ризики, аналізувати ринок. Я маю електронний ключ і вмію ним користуватися. Все надважливо, коли починаєш власну справу! Я готова навчатися навіть вночі! Мені це цікаво, я розумію, що йду правильним шляхом. Звісно, будуть нюанси, але мене це не зупинить. Планую, насамперед, придбати професійний оверлок, адже під час навчання зрозуміла, що якість і оперативність пошиття забезпечуються сучасним обладнанням».

 «Я переконалася, що Рівненський центр ПТО – це дуже потужний майданчик для старту. Тут працюють професіонали, тут насичене навчання, чудова атмосфера. Зв'язок із педагогами триває, адже виникають нові питання, є нові ідеї, і я готова ділитися ними та дослухатися порад мудрих наставників. Раджу шукати себе, йти до мрії всупереч обставинам і труднощам. І ніколи не здаватися!».

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті РЦПТО ДСЗ  cpto.rv.ua

Контакти закладу освіти: 0362 68 37 95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua , а також у  Telegram  Instagram  Facebook   YouTube

З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості Рівненської області, в Telegram https://t.me/PidtrimkaDcz16Rivne або за телефонами +38067-363-88-27, +38096-539-53-59.