25.05.2016 | 16:02

24 травня у Демидівському районному центрі зайнятості провели День учасника АТО за участю соціальних партнерів та 17 демобілізованих воїнів.

Зі вступним словом перед присутніми виступив директор центру зайнятості Михайло Фінюк, який зазначив, що наше завдання – це дослухатись до проблем, які турбують учасників АТО, їх сімей та допомогти у їх вирішенні. Заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості Наталія Лагнюк поінформувала присутніх про надання послуг службою зайнятості, ознайомила з станом ринку праці, розповіла про можливості та перспективи зайнятості демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО. Також зауважила, що завдяки отриманню одноразової допомоги на відкриття підприємницької діяльності кожен із присутніх може започаткувати власну справу, а шляхом проходження професійного навчання - отримати робітничу професію. Враховуючи характер місцевого ринку праці, а також час, необхідний для адаптації цієї категорії громадян, процес працевлаштування має свої особливості, і розраховувати на миттєвий результат не доводиться. Але набутий досвід свідчить про ефективність індивідуального підходу до потреб кожного військовослужбовця, що дозволяє обрати зі всіх можливих шляхів найбільш перспективний, який дасть змогу самореалізації.

Заступник голови Демидівської райдержадміністрації, керівник громадської організації «Демидівська районна ветеранська спілка учасників АТО» Олександр Скоморох зосередив увагу присутніх на тому, що діє районна програма реабілітації учасників АТО та всім, кому необхідна допомога, можуть скористатися нею. У роботі заходу взяла участь начальник відділу пільг та персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення Демидівської РДА Світлана Смалько, яка зупинилася на соціальних гарантіях учасникам бойових дій, надала інформацію щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням, надання пільг інвалідам війни та учасникам бойових дій. Про надання послуг з питань психологічної допомоги та соціального супроводу учасників АТО розповіла провідний спеціаліст районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іванна Павлюк. Головний лікар відділу охорони здоров’я РДА Анатолій Домбровський поінформувала присутніх з питань надання безкоштовної медичної допомоги та про пільги для обслуговування медичного лікування, перелік необхідних документів для отримання путівок. Міщук Наталія – головний державний інспектор Управління держпраці у Рівненській області ознайомила присутніх з особливостями трудового законодавства про працю, додатковими відпустками для учасників АТО. В роботі заходу взяв участь Ігор Маркулич, представник Дубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.