05.05.2016 | 11:12

З метою надання соціальної та психологічної підтримки демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в АТО, в Кузнецовському міському центрі зайнятості провели інформаційно-роз'яснювальний захід День інформування за принципом “центру під єдиним дахом”.

У Дні інформування взяли участь представники різних служб міста: Управління праці та соціального захисту населення, Центр надання адміністративних послуг, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та фахівці центру зайнятості, які надавали консультації та конкретні відповіді на порушені в ході діалогу питання.

Захід відкрила начальник відділу активної підтримки безробітних Кузнецовського міського центру зайнятості Руслана Ярощук, яка представила учасників зустрічі та запросила всіх до активності та відвертої розмови для того, щоб виявити всі проблемні питання та визначити шляхи щодо їх вирішення.

Представник державної служби зайнятості більш детально розповіла про всі соціальні послуги, що надаються безробітним та шукачам роботи, акцентувавши увагу на можливості проходження професійного навчання та перенавчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а у разі відсутності підходящої роботи, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для ведення власного бізнесу.

Переважна більшість питань, що виникали в учасників АТО стосувались отримання пільг, компенсацій та соціальних гарантій, які гарантує держава.

На запитання демобілізованого військовослужбовця Владислава Дубравіна щодо пільг на житлово-комунальні послуги докладно розповіла спеціаліст ІІ категорії відділу персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги Управління праці та соціального захисту населення в м.Кузнецовськ Ганна Паламарчук.

Також піднімалося питання щодо виділення земельних ділянок та надання житла для учасників АТО, тож, відповіді надавали головний спеціаліст з обліку житла апарату управління виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Надія Ковальчук та головний спеціаліст, землевпорядник апарату управління виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Ірина Мосейко.

Валентина Шпур розповіла про послуги, які можуть отримати учасники АТО та члени їх сімей в міському Центрі соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, звернувши увагу на можливість отримання психологічної допомоги та підтримки від фахівців Центру.

На завершення заходу усі представники державних структур додатково поінформували про всі послуги та ту допомогу, що надається цій категорії громадян у відповідності до чинного законодавства.

Тож, кожен учасник інформаційно-просвітницького заходу мав змогу переконатися в тому, що має всебічну державну підтримку, а служба зайнятості виступає, насамперед, як ініціатор у координації дій щодо підтримки демобілізованих – учасників АТО у форматі соціального партнерства з іншими органами державної виконавчої влади.