02.08.2019 | 11:21

У групі слухачів Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, що були направлені на навчання Рівненським міським центром зайнятості, Гощанською, Демидівською, Рокитнівською та Рівненською районними філіями Рівненського обласного ЦЗ та навчалися в онлайн режимі за напрямом «Підприємець-початківець», відбувся захист бізнес-планів.

Кожен із підприємців чітко і детально описав свою майбутню підприємницьку діяльність, обрав темою бізнес-проєкту реальну, омріяну справу. Серед найбільш вдалих і цікавих бізнес-планів, за словами викладача Ольги Дроб’язко  – «Виробництво ламелі соснової» Дмитра Дячука, «Виробництво та реалізація виробів холодної ковки» Володимира Розвада та «Відкриття брендової мобільної кав’ярні. Франшиза бренду «BARKAS» Ольги Новосад.

Дистанційні заняття, консультації, обговорення кожного етапу написання бізнес-планів дозволяють вивільнити час, зекономити витрати на дорогу та проживання.  Саме  це імпонувало слухачам, саме онлайн формат навчання їм видався неабияким зручним та ефективним. 38-річний підприємець з м. Острог Олексій Білявський темою свого проєкту обрав «Відкриття торгівельної точки з продажу сантехніки». Він прокоментував:

- Формат навчання досить привабливий. Заняття дали основу фінансової грамотності, яка є невід’ємною у веденні бізнесу. Нам поталанило із викладачем предмету «Основи обліку, оподаткування та звітність суб’єкта підприємницької діяльності» Тарасом Тираком. Я обрав спрощену систему оподаткування, і це «плюс». Підприємець має досвід роботи маркетологом, отож оцінює свої перспективи та прогнозує успіх. Він вже винайняв кіоск на острозькому ринку, де продаватиме сантехнічні прилади та обладнання.

Андрій Косів із Рівного також поділився враженнями від навчання:

- За освітою я – економіст, маю досвід роботи менеджером. Коли втратив роботу, - задумався над подальшим своїм життям. Від знайомих дізнався про службу зайнятості та навчальний заклад – Рівненський ЦПТО. Маю права та досвід водіння, завжди мріяв займатися власною справою, отож для повноцінних знань обрав професійне навчання за напрямом «Підприємець-початківець».

43-річний Андрій успішно захистив бізнес-проєкт «Надання транспортних послуг вантажним автомобілем» та сподівається на вдалий старт, адже інтернет переповнений оголошеннями про потребу в транспортних послугах. За кермо поки сяде сам, а далі, можливо, візьме до себе й помічника. «Найскладніше – прогнозувати свій бізнес, розрахувати фінансові кроки, вдало обрати систему оподаткування. А ще – забезпечити бездоганний стан автомобіля. Від цього залежатиме оперативність і продуктивність моєї роботи», - додає підприємець.

Рівнянин Володимир Розвад вперше задумався над власною справою, коли його товариш  власноруч зробив станок для вигинання металевих виробів. Виготовлення так званих «равликів» для оздоблення парканів, воріт, декорації будівель – справа нелегка. Чоловіки стали шукати готове устаткування. На допомогу прийшов Інтернет: віднайшли спеціалізовані станки з виготовлення необхідних елементів. Єдина завада – брак знань та фінансів. «На допомогу прийшли у Рівненському  міському ЦЗ. Інспектор ознайомила мене із умовами написання, захисту і впровадження бізнес-плану. Важливим є те, що держава частково компенсує витрати на відкриття бізнесу», - ділиться Володимир. Більше 60-ти тисяч грн. підприємець отримає для закупівлі станка і витратних матеріалів. Тема бізнес-проєкту В.Розвади – «Виробництво та реалізація виробів холодної ковки». Маючи досвід торгового представника, слухач вже подбав про правильну викладку свого майбутнього товару, уклавши угоди із магазинами: «Добряче допомогли тренінги та презентації, які я відвідував. Під час навчання в РЦПТО зрозумів, яким має бути порядок започаткування власної справи, розмір податків, навчився аналізувати ринок та оцінювати конкурентів».

Загалом, групі притаманна висока самоорганізованість, працездатність, націленість на результат. Насичені двотижневі заняття дозволили отримати професійні знання з основ підприємництва, вивчити законодавство, системи оподаткування, фінансову звітність, аналізувати сучасний вітчизняний ринок, складати економічне обґрунтування,..

По завершенні онлайн захисту бізнес-проєктів підприємці отримали документи державного зразка – посвідчення про професійне навчання за напрямом «Підприємець-початківець», що дозволяє претендувати на офіційну фінансову підтримку започаткування власної справи. Розмір такого  державного фінансування вираховується у центрах зайнятості індивідуально.

Свої шанси на успіх слухачі оцінюють оптимістично, адже практично кожен із них, маючи досвід роботи в різноманітних командах, вирішив відтепер працювати «на себе» і покладатиметься лише на власні сили. Самозайнятість населення зростає, і професійне навчання дозволяє робити практично безпрограшну ставку на успіх і перспективи.