23.05.2016 | 12:45

На базі Олександрійського навчального відділення РЦПТО ДСЗ пройшов спеціалізований тренінг-семінар для демобілізованих учасників АТО, які сьогодні навчаються у групі водіїв категорії В.

Психолог центру Тамара Сажина та вихователь Ірина Гарнага організували та провели захід під назвою «Соціально-психологічна адаптація демобілізованих учасників АТО та методи подолання посттравматичного синдрому» задля максимальної акліматизації наших військових в умовах мирного життя.

Важливо, що психолог центру сама на власному досвіді відчула усі жахи війни, знає ціну втратам та руйнуванню, має статус ВПО та змушена була приїхати в наші краї із зони АТО. Будучи спеціалістом з психології Тамара Сажина змогла самостійно подолати наслідки перебування в зоні військових дій і тепер сприяє формуванню мирного світогляду і в учасників бойових дій.

Проведення таких тренінгів відчутно позитивно змінює динаміку психоемоційного стану колишніх бійців, поступово виводить їх із стану тривожності та напруги, концентрує увагу на мирних планах та навчанні, - зауважує Ірина Гарнага. Свої навички та знання вона постійно вдосконалює на спеціалізованих навчальних курсах.

До того ж, надзвичайна природа, багаті колоритні краєвиди особливо впливають на стан людини, тому і місце проведення семінару було обрано в мальовничому місці – в Олександрії.

Робота з психологічної реабілітації учасників АТО тривала та кропітка, але людське ставлення, кваліфікований підхід та власне неповторна весняна природа Рівненщини сприяють відродженню позитивних емоцій у наших захисників.