10.09.2018 | 11:00

Державна кваліфікаційна атестація у групі барменів – подія яскрава, колоритна, вишукана і відповідальна. Слухачі з Рівного, Рокитнівщини, Костопільщини, Здолбунівщини та Дубенщини, які 5,4 місяців навчалися у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за професією «Бармен», демонструють присутнім членам державної кваліфікаційної комісії та роботодавцям свої професійні навички та знання. Усі задоволені навчанням, що відбувалося у відділенні на вул.. І.Підкови,17а у Рівному, умовами відпрацювання практичних умінь на навчальному барі, комунікацією із наставниками та відмінною атмосферою у колективі. Увазі присутніх майбутні бармени представили різноманітні коктейлі на основі міцних напоїв.

На ДКА були присутні партнери навчального закладу, роботодавці, які прагнули підібрати нові кадри: Вікторія Івченко (кав’ярня-книгарня «Calamarius»), Олександр Павлов (пивна ресторація «Кант»), Сергій Рябуха (Рівненська гільдія рестораторів), Василь Мацюк та Ірина Карачун (ГРК «Підкова»). Важливо, що майбутні бармени проходять виробничу практику у найкращих закладах, опановуючи професію на реальних робочих місцях. Саме у цей період починається потенційна співпраця, і ті, хто найкраще проявив професійне вміння і бажання працювати, має нагоду залишитися на роботу.

Поталанило слухачам Ірині Лесковець, Камілі Лаворик, Богдані Попович, Марії Іллюк. Майбутні бармени вже під час практики отримали запрошення від роботодавців – кав’ярні «Calamarius», острозької таверни «Веселий Роджер» і квасилівського кафе-бару «Шедевр». Слухачі не приховують задоволення і з особливою наснагою підготувалися до іспиту.

Презентація напоїв відбувалася у навчальному ресторані РЦПТО ДСЗ: присутні спостерігали за роботою слухачів, приглушено звучала легка мелодія, під час роботи бармени детально описували інгредієнти для обраного коктейлю, його особливості, смакові якості, наголошували на чіткому дотриманні рецептур та впевнено відповідали на запитання роботодавців.

Серед запропонованих напоїв – екзотичний - «Голуба Лагуна», колоритний - «Маргарита», несподіваний - «Пурпуровий Гекон», екстремальний - «Віднесені вітром», унікальний неповторний «Май Тай», дивовижний – «Веселка», романтичний «Ранок з коханою», лаконічний – «Олександр», класичний прохолодний - «Піна Колада», духмяний - «Еспресо Мартіні» та інші. Під час дегустації коктейлів роботодавці щиро підтримували барменів, ділилися досвідом, давали цінні поради та дізнавалися про їх плани. Однією з головних якостей професійного бармена – впевненість та вміння спілкуватися. Саме впевнений та доброзичливий господар бару забезпечить відвідувачам відчуття комфорту та бажання повернутися у затишну атмосферу.

Сергій Рябуха: «Сьогодні барна стійка – це абсолютно відкрита територія. Відвідувачі можуть спостерігати і насолоджуватися роботою професійного бармена. Бармен створює настрій, дарує не лише смачні напої, але й позитив».

Головним підсумком навчання є працевлаштування. Практично усі бармени отримали пропозиції від роботодавців. Більшість слухачів відразу після ДКА приступають до улюбленої роботи.

Гордий та сповнений емоційного піднесення куратор групи, майстер виробничого навчання РЦПТО ДСЗ Анатолій Шолодько: «Важливо те, що до нас прийшли не лише люди з певним досвідом роботи, але й новачки. Але активна позиція, зацікавленість у професії, наполегливість і командна робота у групі дозволили усім досягти значних професійних успіхів. Потужна навчальна база, а також практика на реальних робочих місцях барменів дозволила відшліфувати практичні вміння, проявити себе та відчути особливості обслуговування клієнтів. Ми раді під час навчання запропонувати слухачам різноманітні екскурсії, участь у професійних заходах, зустріч із кращими представниками професії».

Із успішним завершенням навчання слухачів привітала заступник директора Руслана Бодренко. Вона наголосила, що навчальний заклад готовий і до подальшої співпраці із випускниками. Вдосконалення професійних навичок, підвищення кваліфікації, здобуття суміжних професій, комунікації із роботодавцями і соціальними партнерами – ось далеко не повний перелік тих можливостей і пропозицій, з якими навчальний заклад позиціонує себе на ринку професійної освіти.