Повернувшись з війни, бійці якомога швидше намагаються адаптуватися до буденного та мирного життя. Найкращим і найефективнішим способом адаптації для наших захисників є робота. Однак, не завжди бійці АТО можуть швидко знайти місце роботи, яке б припало до душі. Існує думка, що військовослужбовці переживають сильний стрес двічі: перший раз - перебуваючи під обстрілами, другий - після повернення додому. Тож вдома вчаться жити заново. Вони знаходять у собі сили боротись та знайти своє місце у цьому суспільстві.
До Здолбунівської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся учасник АТО Павло Микитюк, який у 2017 році повернувся із зони АТО, де був командиром відділення. Павла фахівцями служби зайнятості було проінформовано щодо доступних соціальних послуг, надано перелік наявних вакансій, запропоновано взяти участь у тренінгах щодо успішної адаптації в умовах мирного життя.
Але протягом усього терміну перебування на обліку (більше шести місяців) підходящої роботи не було підібрано. І коли з’явилася вакансія «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» (кавове обладнання), чоловік охоче погодився на цю пропозицію. Поспілкувавшись із роботодавцем, Павло засумнівався: адже тривалий термін був у стані безробіття. Тоді фахівець служби зайнятості запропонувала йому та роботодавцю здійснити підвищення кваліфікації шляхом стажування безпосередньо на робочому місці. Така форма професійного навчання дозволила безробітному ознайомитися з особливостями виробництва, умовами праці, адаптуватись у трудовому колективі, а набуті знання і вміння у подальшому нададуть йому можливість закріпитися на робочому місці.