Станом на 1 червня 2021 року відповідно до статистичних даних, якими оперує Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості, чисельність зареєстрованих безробітних з початку року становила 763особи.

Які причини незайнятості тих, хто потребує посередництва у працевлаштуванні спеціалістів служби зайнятості?

Найбільше за допомогою у пошуку роботи до служби зайнятості зверталися працівники, в документах яких міститься запис про звільнення відповідно до пункту 1статті 36 Кодексу Законів України про працю, тобто за згодою сторін. Вони становили 40,8% безробітних цього року і майже 52% минулого.

Ті, хто розірвав трудові відносини з працедавцем у зв’язку із закінченням строку договору (пункт 2 статті 36 КЗпП України), склали 18,9% в поточному році і 19,8% в попередньому.

Особи, незайняті з інших причин, цього року склали 9,6%, а торік – 6,1%.

П’яту сходинку в загальних обсягах робочої сили посіли: громадяни, котрі до моменту звернення до служби зайнятості понад рік не працювали становили 7,7% – у загальних обсягах безробітних протии 9,1% в минулому році;  працівники, котрі написали заяви про звільнення за власним бажанням (стаття 38 КЗпП України) нинішнього та минулого року становили 7,7%.

А на шостому місці – вивільнені та військовослужбовці, звільнені за скороченням чисельності або штату без права на пенсію – 5,4% в поточному та 4,2% в 2020 році.

Порівняно з минулим роком цьогоріч на 0,1 відсоткові пункти зменшалася чисельність випускників вищих навчальних закладів, серед безробітних їх було лише 0,1%.

Анонс/Подія: 
Подія