З якими результатами зустрічає своє професійне свято Костопільська районна філії Рівненського обласного центру зайнятості?

Наші показники роботи у значній мірі визначались процесами впровадження адміністративно-територіальної реформи та, звичайно, обмеженнями, які пов’язані із пандемією COVID-19. Поширення пандемії призвело до скорочення об'ємів виробництва, зменшення чисельності працюючих та зростання безробіття. Додатковим навантаженням на ринок праці стало повернення наших заробітчан і їх реєстрація у службі зайнятості. З тим, щоб не допустити масового звільнення працівників, ми надали допомогу по частковому безробіттю 332 суб’єктам господарювання, у тому числі допомогу отримали 256 ФОПів самі на себе та 76 роботодавців отримали допомогу по частковому безробіттю для 297 найманих осіб. На допомогу по частковому безробіттю витрачено 4,3 млн. грн.

Ліквідація району та створення об’єднаних територіальних громад  призвели до вивільнення працівників бюджетної та комунальної галузей. Протягом року у філії були зареєстровані безробітними понад 300 осіб, вивільнених із цих галузей. Причому, вивільнення можливі і в майбутньому, оскільки процеси оптимізації комунальних підприємств нашої ТГ тривають.

Йде оптимізація і служби зайнятості. До прийняття рішення щодо нового формату та структури служби зайнятості із урахуванням адміністративно-територіальних змін, Костопільською філією спільно із кожною ТГ колишнього Костопільського району затверджено спільні заходи щодо співпраці у сфері зайнятості. Ними визначено шляхи і напрями роботи з населенням та роботодавцями ТГ, регламентовано надання послуг за місцем їх проживання. Паралельно вивчається питання створення віддалених робочих місць філії безпосередньо у населених пунктах ТГ.

Для ефективного обслуговування клієнтів у службі зайнятості розвиваються нові форми роботи на базі цифрових технологій: електронна черга запису на прийом до фахівця, електронні кабінети роботодавця та шукача роботи, реєстрація безробітного без відвідування служби зайнятості через портал «Дія». В період карантину напрацьована технологія прийому клієнтів та проведення різних системних заходів в режимі он-лайн.

Служба зайнятості вже відзначила своє 30-річчя. За цей період вона пройшла великий шлях становлення, постійно шукаючи та відпрацьовуючи нові форми і методи роботи. Ці процеси продовжуються і сьогодні. Про це, зокрема, свідчить затвердження КМУ наприкінці жовтня Концепції розвитку служби на наступні 3 роки. Фахівці Костопільської філії Рівненського ОЦЗ готові до змін, до запровадження нових форм та методів роботи з роботодавцями та шукачами роботи. Ми працюємо, щоб працювали ви, - це наше робоче гасло, яке залишиться актуальним і надалі.

Ми вдячні місцевій владі, керівництву територіальних громад, всім нашим партнерам за постійну увагу, підтримку і допомогу у вирішення спільних питань. Вітаю всіх працівників соціальної сфери із професійним святом. Наша праця вимагає повної самовіддачі, наша підтримка потрібна людям від самого народження, люди нам вірять і на нас надіються. Бажаю всім вам міцного здоров’я, миру, злагоди, достатку та професійної наснаги. Нехай добро, яке ви робите людям, сторицею повертається до вас новими звершеннями на благо розквіту України.   

Анонс/Подія: 
Подія