06.06.2016 | 11:20

Нещодавно служба зайнятості оприлюднила рейтинг найбільш перспективних професій України, попит на які не буде зменшуватися найближчі роки. Серед робітничих професій найбільш затребуваними будуть і трактористи.

Саме цю престижну професію здобували протягом шести місяців у державному навчальному закладі «Рівненський обласний навчальний центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК» 9 безробітних за направленням Сарненського районного центру зайнятості..

За період навчання слухачі опанували основи охорони праці, способи виконання слюсарних робіт під час технічного обслуговування та ремонту тракторів, правила дорожнього руху, норми продуктивності і витрати паливно-мастильних матеріалів на виконання основних механізованих робіт, правила внесення добрива в ґрунт, тощо. Оскільки тракторист має справу не тільки з технікою, а й з живою природою — тваринами, рослинами, тому крім знань техніки, слухачі оволоділи біологічними і агротехнічними знаннями. А під час виробничого навчання навчилися управляти трактором, визначати його несправності, усувати їх.

Безробітним навчання сподобалося. Багато хто з них охоче поділився своїми враженнями. Вадим Ш., який восени, будучи ще неповнолітнім, звернувся до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, розповів, що від навчального процесу у нього залишаться тільки приємні та позитивні спогади, адже, здобувши новий фах, він прийнятий на роботу трактористом в СГПП «Мир».

Результати атестації засвідчили, що випускники добре засвоїли як лекційний матеріал, так і поради щодо безпосередньої роботи у полі. Незабаром своєю працею вони долучаться до розвитку аграрної галузі не лише регіону, але й усієї України.