оп
15.04.2019 | 10:57

У Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості група слухачів за напрямом  «Створення тривимірної графіки у програмі Autodesk 3ds Max» на підсумковому занятті впевнено представила свої кваліфікаційні роботи. Програмісти  прокоментували покрокове виконання завдань, поділилися враженнями від навчання, вболівали та підтримували один одного. Злагоджена командна робота – важливий показник успішності і комунікацій слухачів, їх відкритості та прагнення вдосконалюватися. Представлені графіки підтвердили високий рівень знань, продемонстрували індивідуальність кожного.

Старший майстер Віктор Красовський представив присутніх, привітав слухачів та зауважив, що це один із найяскравіших напрямів навчання у РЦПТО ДСЗ, яке проходить у навчальному відділенні на вул. Пирогова, 8 у Рівному і триває 3 місяці. За цей період безробітні із Рівного, Рівненського району і м. Чернівці навчилися розробляти і моделювати об’єкти, налаштовувати освітлення сцен і камер, візуалізувати об’єкти та імітувати зовнішнє середовище, розробляти матеріали, створювати складні системи частинок та об’ємних деформацій. Викладач Василь Зданевич із усмішкою коментує насичені та активні заняття: «Ми списали 43 ручки і 23 зошити!». А слухачі в один голос заявляють: «Хочемо ще!». Ймовірно, це така ознака часу і життя – нестримне бажання ініціативних, активних людей постійно навчатися заради нових можливостей.

Викладач, куратор групи Андрій Литвин поділився: «3ds Max - графічна система, що вимагає чималих зусиль для освоєння, але витрати на її вивчення гарантовано і досить швидко відшкодовуються унікальними можливостями, які вона пропонує». Група продемонструвала глибоке розуміння матеріалу та індивідуальний підхід до виконання практичних завдань. Серед робіт варто виділити напрацювання рівнянки Софії Віюк. Слухачка має чудовий дизайнерський смак, відчуття пропорцій, кольороподілу, адже за фахом вона архітектор. Софія вперше запропонувала присутнім спеціальні окуляри віртуальної реальності та презентувала свої роботи на сайті https://kuula.co/post/7YBxY.  Слухачка зауважила: «Це лише здається, що навчатися складно! Тут такі умови і викладачі, що навчитися працювати у програмі – це круто!». Вона також представила 3D версію своєї ретопології, роздруковану на принтері.

До слова, за допомогою цієї програми створюються і візуальні спецефекти для сучасних кінострічок, отож спектр застосування її практично необмежений, що надихає нових і нових дизайнерів, художників і фахівців у області мультимедіа дивувати цікавими ідеями та несподіваними розробками.

Роботодавець, ФОП Ірина Сулятицька поділилася із присутніми враженнями: «6 років тому я сама навчалася в РЦПТО. Сьогоднішні представлені роботи гарні, а презентації – чудові. Час стрімко міняється, і нинішні програмісти набагато професійніші, аніж були ми на момент випуску. Дуже приємно, що вони володіють новими технологіями. Це неодмінно розширить коло замовників і роботодавців».

Приємно вражені роботами слухачів  директор навчального закладу Володимр Псюк, заступники директора Людмила Абрамова і Оксана Зигалова . Представники адміністрації цікавилися у слухачів думками щодо навчальної програми, їхніми подальшими планами щодо працевлаштування та побажаннями до навчального процесу. Більшість програмістів побажали продовжити навчання, вдосконалити вміння, опанувати нові формати роботи. Відвідала підсумкове заняття і заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Тетяна Новорок. Вона щиро асоціювала себе із потенційним замовником: вибагливо оцінювала розробки інтер’єрів, вподобала окремі проекти та відмітила надзвичайну зручність онлайн комунікацій програмістів із замовниками. Важливий підсумок навчання – працевлаштування. Тетяна Новорок наголосила, що отримані професійні знання повинні обов’язково застосуватися у реальному офіційному форматі, а  також побажала обом сторонам «віднайти» один одного і оцінити переваги перспективної, стабільної, кваліфікованої співпраці.

За результатами спільного голосування відзнаку «Кращий випускник» було вручено Софії Віюк.

Презентацію робіт слухачів можна переглянути і оцінити за посиланням .

Увага! Якщо і ви мрієте створювати реалістичні інтер’єри та екстер’єри будинків і  автомобілів, бажаєте професійно моделювати об’єкти та створювати яскраві ефекти, - приходьте на навчання до Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості!

Наші контакти:

м. Рівне, вул. Пирогова, 8,

тел. 0362 68 37 95,

e-mail: cpto@cpto.rv.ua