09.08.2019 | 14:21

Демобілізовані бійці Рівненщини відвідали другий цикл семінарів та тренінгів в рамках проєкту «Ветерани: від діалогу до працевлаштування» для ветеранів АТО Рівненської та Волинської областей, які відбулись 6-8 серпня в м. Луцьку. Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Міністерства у справах ветеранів України за ініціації Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО».

Стартував проєкт у липні в місті Харків, куди були запрошені демобілізовані бійці Харківської та Сумської областей. 

Учасники АТО Рівненської області, а це жителі Костопільщини, Демидівського, Радивилівського, Рівненського, Сарненського районів, Острога, Здолбунова, Дубна, Корця, Зарічного брали участь у триденній сесії мотивуючих лекцій від успішних ветеранів, відпрацьовували навички якісного спілкування з працедавцями, готували себе до співбесіди з роботодавцями. Заняття, які проходили в інтерактивній формі, мали на меті допомогти подолати психологічні бар’єри, що виникають на шляху до працевлаштування.

Заступник директора Рівненського ОЦЗ Андрій Грещук та начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Рівненського  ОЦЗ Алла Попова взяли участь в обговоренні шляхів працевлаштування та психологічної адаптації учасників АТО (ООС) за круглим столом.

А.Грещук зазначив, що тренінг дав можливість двадцятьом бійцям із Рівного та Рівненської області відірватися від побуту, отримати корисні навички. Усі вони задоволені, мотивовані, налаштовані на позитивні зміни. Звісно, працевлаштування учасників АТО — це завжди непросто. Найперше вони потребують психологічної підтримки. Окрім цього, вакансії, які пропонують центри зайнятості, не завжди відповідають їхнім очікуванням, зокрема і через рівень заробітних плат. “На мою думку, варто розглянути можливість запровадити певні дотації від держави для роботодавців, які працевлаштовують демобілізованих бійців”, — додав він.

На заході організатори підбили підсумки проєкту з представниками служби зайнятості, міської влади, роботодавцями, ветеранами  АТО.

Один із учасників АТО з Рівного, Олександр Пальчук, поділився враженнями від тренінгів у відділі організації сприяння працевлаштуванню Рівненського ОЦЗ, після приїзду з Луцька.

Як зазначив Олександр, захід став сильним спонукальним поштовхом для нього, адже тренери-психологи забезпечили атмосферу високої вмотивованості, заохочували до активної взаємодії всіх учасників. Тренінги передбачали розвиток діалогової комунікації, застосування технік і психологічних прийомів, що сприяють впевненості та стимулюють до розвитку. Здобування нових знань та налагодження взаємозв’язків проходить легше у звичному колі серед однодумців.

Організація та участь у таких соціально важливих проєктах дає змогу об’єднати спільні зусилля усіх зацікавлених сторін для вирішення питань професійної самореалізації та сприяння успішному поверненню учасників АТО (ООС) до мирного життя.

 

Довідково: Із початку війни на Сході України до служби зайнятості Рівненської області звернулося 4784 демобілізованих учасники АТО (ООС). 1811 осіб уже працевлаштували.

У січні-липні 2019 року на обліку в Рівненській області перебувало 710 безробітних цієї категорії. Працевлаштовано у 2019 році 147 демобілізованих військовослужбовців учасників АТО (ООС).