оп
12.06.2019 | 08:59

В Олександрійському навчальному відділенні Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості завершили навчання слухачі, направлені Рівненським міським центром зайнятості, Гощанською, Костопільською районними філіями Рівненського ОЦЗ, Сумською РФ Сумського ОЦЗ та Вознесенською РФ Миколаївського ОЦЗ. Безробітні обрали професію «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А1», впродовж 7 місяців активно опановували навчальну програму та впевнено склали державну кваліфікаційну атестацію.

Куратор групи Віктор Ковальчук зазначає: «У групі всі прагнули якомога більше знань, особливо, під час виробничої практики. Серед найактивніших – Олександр Калінін, Роман Нарижкін, Валентин Шишка, Анатолій Тешкун. Демобілізовані учасники АТО Анатолій Тешкун (Гощанський район) та Євгеній Коваль (м. Рівне) змінили професію на мирну та планують господарювати в особистому селянському господарстві та ТзОВ СГП «Імені Воловікова» відповідно».

Під час робіт біля землі трактор – надійний і незамінний помічник селян. Сьогодні він не виконує якусь одну роботу: поєднуючись з іншими сільськогосподарськими машинами і знаряддями, він щоразу перетворюється на нову функціональну машину - з плугом він орач, з причепом - транспортний засіб, з комбайном - збиральна машина. Трактор сіє, вносить добрива, жне, викачує воду, корчує дерева, обслуговує ферми... до того ж, він бере безпосередню участь у збиранні різних сільськогосподарських культур. Усе, що вирощується у полі, повинно бути зібрано в короткі терміни, і тракторист - надійний учасник усіх сезонних процесів.

Саме з такою місією сідлають своїх «металевих коней» випускники РЦПТО. Відповідальне ставлення до роботи, добрі професійні знання, ініціативність та оперативність – ось якості слухачів, які оцінили роботодавці під час проходження виробничої практики. ТОВ «Дедденс Агро», ПСГП «Гарант», ПП «Безвезюк», та ТзОВ СГП «Імені Воловікова» - партнери навчального закладу, які готові надати робочі місця трактористам. Кваліфіковані робітники – справжня знахідка для роботодавців, запорука професійної роботи, цінних практичних навичок та відмінних організаційних і комунікаційних якостей.

Заступник директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко зауважила: «Все більшої популярності у нашому регіоні набувають особисті селянські господарства – ОСГ. Це спільне, часто родинне господарювання, в якому кожен учасник виконує свої завдання та відповідає за свою ділянку роботи. Саме такі об’єднання дозволяють ефективно працювати в багатьох сферах сільського господарства та забезпечувати продукцією і послугами населення. І саме у цій сфері необхідні підготовлені спеціалісти. Майже 30% наших випускників повертаються в ОСГ вже кваліфікованими робітниками».