22.07.2019 | 15:38

Сьогодні  Аліна Семенюк твердо переконана, що ні в якому разі не можна опускати руки та підкорятися долі. В червні 2018 року вона закінчила  Рівненський економіко-технологічний коледж та здобула професію діловода.   На той час  дівчині виповнилося 19 років, і  вчорашня  студентка  вже тоді задавала собі питання: що робити далі? До того ж  дівчина має групу інвалідності, що безперечно створює додаткові проблеми у повсякденному житті.

Аліна звернулася до центру зайнятості, і одразу відчула, що тут її підтримають.  Бо кожна людина з інвалідністю так чи інакше пристосовується до особливостей свого стану і вибудовує своє життя, але в будь якому випадку потребує посиленої уваги та  сторонньої допомоги.

Особистий консультант, заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Олена Мурга, ретельно вивчила всі побажання та наміри Аліни. Тривав наполегливий пошук підходящої роботи, проте вирішити питання працевлаштування не вдавалося. Дівчина зацікавилася професійним навчанням, зокрема,  за напрямком ”адміністратор”. Було прийнято спільне рішення – навчатися. Понад п’ять місяців  безробітна опановувала  секрети нової професії в Рівненському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Потужна матеріальна база, фахові викладачі, цікаві заняття - ось таке враження у Аліни від навчання. Після закінчення навчання почалась ретельна, кропітка робота по вирішенню питання працевлаштування. Дівчина відвідала не одне підприємство міста і результат виявився  чудовим: в травні вона була працевлаштована  до Рівненського центру професійно-технічної освіти. У Аліни ще свіжими були враження про цей заклад, де працюють професіонали своєї справи та просто добрі відкриті люди.

Приємно бачити реальні результати своїх наполегливих зусиль, а ще приємніше відчувати, що ти допоміг особі з інвалідністю  реалізувати своє право на працю та навчив мислити позитивно.  Людина з позитивним мисленням стає  підготовленою до життєвих випробувань, впевненіше   дивиться в  майбутнє,  а це так  сьогодні потрібно Аліні. То ж якщо ви втратили надію змінити своє життя на краще та вважаєте, що інвалідність - це свого роду вирок, пам’ятайте:  навкруги вас безліч небайдужих людей, і фахівці центру зайнятості в тому числі.

Фахівець центру зайнятості  здійснює супровід дівчини і після працевлаштування - вона роботою задоволена.